• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python, keyboard - błąd: musisz być rootem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
122 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2020 w Python przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
edycja 8 listopada 2020 przez KumberTwo
Próbuję wykorzystać w programie bibliotekę keyboard, lecz za każdym razem wypisuje się jedynie błąd: ImportError: You must be root to use this library on linux.  Przeszukiwałem internet i nic nie działało. Dodam jeszcze że piszę w PyCharmie. Jak mogę rozwiązać ten problem?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 8 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)

To nie błąd, tylko cecha tej biblioteki. Do działania wymaga uprawnień roota.

Cytat ze strony biblioteki:

Known limitations:

  • Events generated under Windows don't report device id (event.device == None). #21
  • Media keys on Linux may appear nameless (scan-code only) or not at all. #20
  • Key suppression/blocking only available on Windows. #22
  • To avoid depending on X, the Linux parts reads raw device files (/dev/input/input*) but this requires root.
  • Other applications, such as some games, may register hooks that swallow all key events. In this case keyboard will be unable to report events.
  • This program makes no attempt to hide itself, so don't use it for keyloggers or online gaming bots. Be responsible.
komentarz 8 listopada 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)

W takim razie, co mogę zrobić, żeby móc używać tej biblioteki (oczywiście jestem rootem, a przynajmniej tak mi się wydaje wink)

komentarz 8 listopada 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Musisz uruchomić program używający tej biblioteki jako root.
komentarz 9 listopada 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Ok, dzięki. Pisze to w pycharmie i uparłem się trochę, że chce go tam odpalić, ale trochę trudności sprawia włączenie tam programu jako root (w znaczeniu nie udało mi się). Ale przez cmd działa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 83 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez molik Użytkownik (950 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...