• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Mint problem z bootowaniem

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
0 głosów
193 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Falco Nowicjusz (120 p.)
Witam wczoraj chciałem zainstalować sobie linuxa mint, zrobiłem bootowalny pendrive, wybieram go w menu bootowania i wyskakuje czarny ekran. Nie wyświetlają się żadne opcje a widziałem że kilka opcji uruchomienia powinno się pojawic, z głupa wcisnąłem enter i włączyła się  wersja live. Co jest grane, jak zrobić żeby ten cały grub się pojawial.
komentarz 8 listopada 2020 przez Nelson89 Dyskutant (7,720 p.)
Cześć,

jaką masz rozdzielczość ekranu? Ostatnio na monitorze 4k miałem problem z GRUBem, bo nie widziałem za dobrze pól wyboru, bo czcionka była ekstremalnie mała... Może masz ten sam problem? Jak pojawi się ten czarny ekran, to przypatrz się w lewy górny róg, może tam coś zauważysz, jakieś drobne znaki (oczywiście jak Twój monitor jest 4k).

Pozdrawiam,

Nelson
komentarz 8 listopada 2020 przez D35CART35 Obywatel (1,100 p.)
edycja 8 listopada 2020 przez D35CART35

@Falco, System w ogóle instalowałeś na twardzielu?

Grub przy uruchomianiu live usb się nie pojawia, dopiero po zainstalowaniu go na twardzielu.

komentarz 16 lipca 2021 przez Jerzy Użytkownik (540 p.)
przeniesione 17 lipca 2021 przez ScriptyChris
A jaki masz pendrive?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 293 wizyt
pytanie zadane 27 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Maniti Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 343 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez lukas$ Gaduła (3,340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Piotr Sosnowski Początkujący (250 p.)

90,405 zapytań

139,021 odpowiedzi

311,538 komentarzy

60,085 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...