• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MVC - ilość kontrolerów i klas widoków

0 głosów
109 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w Algorytmy przez CSSoup Mądrala (6,450 p.)
Czy używając architektury MVC mogę tworzyć kilka kontrolerów które spaja główny "AppController" i tak samo w przypadku klasy View? Albo nie umiem "w google", albo źle szukam bo nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2020 przez Comandeer Guru (568,880 p.)
wybrane 10 listopada 2020 przez CSSoup

Najlepsza

MVC jest obecnie na tyle rozmytym pojęciem, że trudno powiedzieć, czy można, czy nie.

Niemniej: co chcesz osiągnąć przez takie grupowanie? Każdy kontroler jest odpowiedzialny za obsługę konkretnego endpointu, a widok to widok. Nie widzę za bardzo po co miałbyś to grupować?

Chyba że nie chodzi Ci o kompozycję klas, a o dziedziczenie: że wszystkie kontrolery w aplikacji dziedziczą po AppController, a widoku po jakimś AppView? Wtedy tak, można coś takiego zrobić. Bo w tym wypadku ta podstawowa klasa będzie dostarczać wspólnych funkcji reszcie kontrolerów.

komentarz 8 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (221,970 p.)
myślę, że jemu chodziło coś na zasadzie Dispatcher servlet np. w Springu, tylko że on działa jak należy i generalnie jest typowym mechanizmem IoC w Springu, ale toż do końca tego nie zrozumiałem co kolega miał na myśli
+1 głos
odpowiedź 8 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (221,970 p.)

Generalnie jako jakiś "base" AppControler, jak najbardziej możesz coś takiego zrobić, z tym żeby zachować integralność i paradygmaty powinna to być  klasa : przynajmniej singletonowa, jak nie to najlepiej coś  w oparciu o interfejs, ewentualnie klasę abstrakcyjną.
Nie powinna być sterowana z zewnątrz na pewno i nie powinno być możliwości  tworzenia jej jako instancji .
Możesz skorzystać coś na wzorzec Fasady, Adaptera, jakiegoś strukturalnego wzorca ja tu widze np 

Fasada Cel

Fasada jest strukturalnym wzorcem projektowym, który wyposaża bibliotekę, framework lub inny złożony zestaw klas w uproszczony interfejs.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 129 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2021 w Android, Swift, Symbian przez theemperor Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2018 w PHP przez damian9901 Bywalec (2,140 p.)
+5 głosów
3 odpowiedzi 786 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2015 w PHP przez Hatter Gaduła (3,180 p.)

88,328 zapytań

136,921 odpowiedzi

305,575 komentarzy

58,599 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...