• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W 100% samodzielna nauka na studia

0 głosów
114 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez DGZV_17 Nowicjusz (120 p.)
Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem takiego samego problemu, który ja mam. Najpierw chciałem przytoczyć jak wyglada u mnie sytuacja.

Jestem w 2 klasie technikum poligraficznego. Kiedy wybierałem szkole średnia kierowałem się tym, ze będę miał blisko do szkoły ;-;. Mniej więcej po koniec 1 klasy zainteresowałem się informatyka, a konkretniej naprawa jednostek, diagnostyka, może nawet hardware (projektowanie procesorów). Wtedy chciałem się przenieść do technikum informatycznego, gdyż tam jest rozszerzona matematyka i fizyka (a u mnie geografia i angielski) No i przedmioty zawodowe które mnie interesują (przynajmniej te w 1/2 klasie) No ale niestety moja mama mowila, ze nie zamierza jeździć na zebrania tak daleko do innej szkoły No i ze tam jest chora patologia (tez prawda). Zostałem w mojej obecnej szkole, chce ja skończyć i dalej działać i teraz moje pytanie.

Czy waszym zdaniem warto iść bardziej na studia na informatykę czy elektronikę? Przygotowuje się do matury rozszerzonej z fizyki i matematyki w domu od jakiegoś czasu (nie planuje robić przerw przez wakacje, żeby mieć czas się dobrze przygotować). Ja wiem ze chce iść na studia na pewno, gdyż pracy serwisie bym raczej nie znalazł, a szkoły policealnej nie warto podobno robic, Bo to strata czasu. A na studiach uczą innych rzeczy niż w technikum, wiec to i tak nie ma zbyt znaczenia, jaka szkole średnia się kończyło, co najwyżej można mieć wiedzę z danej dziedziny typu elektronika itd., żeby sobie poradzić na studiach. No i teraz nie wiem czy iść na informatykę czy elektronikę. Ten pierwszy kierunek jest znacznie bardziej przyszłościowy. Ja programowania się troszkę uczyłem w domu, ale skończyłem tylko na kursie z HTML i CSS od Pana Zelenta, wiec wiem mniej więcej jak wyglada programowanie (tak wiem ze HTML to co innego niż Python czy Java). I teraz czy waszym zdaniem na który z tych kierunków lepiej iść w moim przypadku? Wiem ze decyzje muszę podjąć sam ale serio nie wiem (zapoznałem się z programem wielu uczelni z informatyki i z elektroniki). Elektronika z hardware takim informatycznym nie ma za dużo wspólnego, ale jednak uczą tam tego więcej niż na studiach informatycznych. Zapoznałem się mniej więcej z programem uczelni i wiem.
 

Czy jest ktoś po jednym z tych kierunków i może mi doradzić co robić? Po prostu zagubiłem się i nie wiem jak kontynuować naukę, ale jednak studia dają jakieś materiały do nauki i warunki, wiec chyba warto na nie iść :).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (30,160 p.)
Moim zdaniem powinieneś iść na to co Cię interesuje. Ogarnij programowanie chociaż na poziomie podstawowym i wtedy będziesz wiedział czy jest to coś dla ciebie, podobnie z elektroniką. Na pewno niezależnie od tego które z tych dwóch wybierzesz musisz się mocno uczyć matmy, by nadrobić to czego nie uczą w tym technikum.

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 1,026 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt

86,448 zapytań

135,207 odpowiedzi

300,348 komentarzy

57,196 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...