• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W 100% samodzielna nauka na studia

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez DGZV_17 Nowicjusz (120 p.)
Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem takiego samego problemu, który ja mam. Najpierw chciałem przytoczyć jak wyglada u mnie sytuacja.

Jestem w 2 klasie technikum poligraficznego. Kiedy wybierałem szkole średnia kierowałem się tym, ze będę miał blisko do szkoły ;-;. Mniej więcej po koniec 1 klasy zainteresowałem się informatyka, a konkretniej naprawa jednostek, diagnostyka, może nawet hardware (projektowanie procesorów). Wtedy chciałem się przenieść do technikum informatycznego, gdyż tam jest rozszerzona matematyka i fizyka (a u mnie geografia i angielski) No i przedmioty zawodowe które mnie interesują (przynajmniej te w 1/2 klasie) No ale niestety moja mama mowila, ze nie zamierza jeździć na zebrania tak daleko do innej szkoły No i ze tam jest chora patologia (tez prawda). Zostałem w mojej obecnej szkole, chce ja skończyć i dalej działać i teraz moje pytanie.

Czy waszym zdaniem warto iść bardziej na studia na informatykę czy elektronikę? Przygotowuje się do matury rozszerzonej z fizyki i matematyki w domu od jakiegoś czasu (nie planuje robić przerw przez wakacje, żeby mieć czas się dobrze przygotować). Ja wiem ze chce iść na studia na pewno, gdyż pracy serwisie bym raczej nie znalazł, a szkoły policealnej nie warto podobno robic, Bo to strata czasu. A na studiach uczą innych rzeczy niż w technikum, wiec to i tak nie ma zbyt znaczenia, jaka szkole średnia się kończyło, co najwyżej można mieć wiedzę z danej dziedziny typu elektronika itd., żeby sobie poradzić na studiach. No i teraz nie wiem czy iść na informatykę czy elektronikę. Ten pierwszy kierunek jest znacznie bardziej przyszłościowy. Ja programowania się troszkę uczyłem w domu, ale skończyłem tylko na kursie z HTML i CSS od Pana Zelenta, wiec wiem mniej więcej jak wyglada programowanie (tak wiem ze HTML to co innego niż Python czy Java). I teraz czy waszym zdaniem na który z tych kierunków lepiej iść w moim przypadku? Wiem ze decyzje muszę podjąć sam ale serio nie wiem (zapoznałem się z programem wielu uczelni z informatyki i z elektroniki). Elektronika z hardware takim informatycznym nie ma za dużo wspólnego, ale jednak uczą tam tego więcej niż na studiach informatycznych. Zapoznałem się mniej więcej z programem uczelni i wiem.
 

Czy jest ktoś po jednym z tych kierunków i może mi doradzić co robić? Po prostu zagubiłem się i nie wiem jak kontynuować naukę, ale jednak studia dają jakieś materiały do nauki i warunki, wiec chyba warto na nie iść :).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Moim zdaniem powinieneś iść na to co Cię interesuje. Ogarnij programowanie chociaż na poziomie podstawowym i wtedy będziesz wiedział czy jest to coś dla ciebie, podobnie z elektroniką. Na pewno niezależnie od tego które z tych dwóch wybierzesz musisz się mocno uczyć matmy, by nadrobić to czego nie uczą w tym technikum.

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 1,254 wizyt
pytanie zadane 23 września 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez abyss Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Konrad Gałach Użytkownik (880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 332 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...