• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Router a mobilny Internet - sygnał i zasięg.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
141 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez dequk Użytkownik (810 p.)
Witam,

z racji, że mieszkam w utrudnionej lokalizacji w której nie ma światłowodów ani planów ich położenia zdecydowałem się na Internet mobilny. Zastanawiam się, aby za całą sieć odpowiadał router:
https://www.x-kom.pl/p/271837-router-tp-link-mr200-750mbps-a-b-g-n-ac-3g-4g-lte-150mbps-4xlan.html#Specyfikacja
Jest on z funkcją modemu i posiada wejście na kartę SIM. Jednak z moich testów, które dokonywałem za pomocą telefonu (Huawei P20 Pro) w miejscu, które mnie interesuje dostrzegłem zależność, że: przy otwartym oknie prędkości downloadu osiągają rzędu 130Mbps, jednak przy zamkniętym około 80. Rozumiem, że telefon pewnie ma słabszą antenę od routera i wyniki powinny się co najmniej utrzymywały na poziomie tych 80Mbps? Czy istnieje szansa, że mozna zblizyć się do wyników rzedu tych +/- 130Mbps przy zamkniętym oknie? Czy router ten może złapać lepszy sygnał niż telefon w tej sytuacji? Bardzo dziękuje z góry za udzieloną pomoc!
komentarz 4 listopada 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Ja bym rozważał kupno anteny zewnętrznej. Poza tym jak weźmiesz abonament to sam modem dostaniesz za kilka złoty jak się uda, a sam router wyjdzie chyba taniej. Poza rym taki internet mobilny jest strasznie podatny np na warunki atmosferyczne...
komentarz 4 listopada 2020 przez dequk Użytkownik (810 p.)
Myśle o rozwiązaniu na karte, gdyż chce to wszystko przetestować, bo nie wiem jaka sieć będzie u mnie działać najlepiej. Jeśli chodzi o antenę zewnętrzną to nie mam możliwości jej założenia z przyczyn technicznych rozłożenia budynku i muszę się posiłkować takimi rozwiązaniami jak opisałem wyżej.
komentarz 4 listopada 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Anteny są różne. Nawet takie małe na parapet :) Nie wiem jak teraz, ale kiedyś mozna było wziąć internet do przetestowania za darmo.
komentarz 4 listopada 2020 przez dequk Użytkownik (810 p.)
Testuje na swoim telefonie w tym miejscu i obecnie mam wyniki w okolicach 100Mbps co mnie bardzo zadowala, obecnie mam Internet radiowy 30/5, który i tak tego nie trzyma, wiec dla mnie jakakolwiek alternatywa, a tym bardziej taka jest bardzo dobra. Problem bardziej leży w routerze czy będzie lepszym "łapaczem". WIFI w domu nie jest problemem, bo mam wzmacniacz, wiec sobie to jakoś poprowadzę według uznania. Skupiam się teraz po prostu na złapaniu tej prędkości.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 12 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez WeronikaZ Początkujący (310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 440 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Krzychu1999 Nowicjusz (180 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Tharek Nowicjusz (130 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...