• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyrażenie regularne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
490 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez MrJ_ Nowicjusz (200 p.)
Jak wygląda wyrażenie regularne, które zwróci nazwy plików z tylko 3-znakowym rozszerzeniem, np. file.txt lub lalalalal.png?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 listopada 2020 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
wybrane 4 listopada 2020 przez MrJ_
 
Najlepsza

Zakładam, że chcesz wylistować pliki z poziomu konsoli linuxowej. W takim razie to nie będą wyrażenia regularne tylko wildcards:

ls *[.]???
  • gwiazdka oznacza wystąpienie zero lub więcej dowolnego znaku
  • w nawiasach kwadratowych możesz umieścić wybrany znak, w tym przypadku kropka
  • znak zapytania oznacza wystąpienie jednego dowolnego znaku
komentarz 3 listopada 2020 przez MrJ_ Nowicjusz (200 p.)

Chciałem z poziomu konsoli linuxowej wylistować wiersze pliku tekstowego za pomocą grep -e. Wydawało mi się, że to wyrażenie wyglądałoby tak: ^.*\....$":

  • ^ początek
  • .*\. dowolna ilość znaków do momentu wystąpienia kropki
  • ... $-> trzy dowolne znaki od końca
1
komentarz 3 listopada 2020 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Z treści pierwszego postu wynika co innego. No ale możesz to zrobić tak:

grep -e "^.*[.].\{3\}$" <filename>

 

komentarz 3 listopada 2020 przez MrJ_ Nowicjusz (200 p.)
Dziękuję bardzo.
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,670 p.)
No to jest trywialne pytanie, jak budujemy wyrażenia regularne? :)
Zależy od języka ...  na tej podstawie masz odpowiednie wzorce i łańcuchy SYMBOLÓW i na tej podstawie bez problemu coś takiego stworzysz.

To nie jest forum które da Ci gotowca, skoro nawet ... nie raczyłeś poczytać o regexach, a dodatkowo nie sprecyzowałeś języka. Jakbyś chociaż zaglądnął do tego jak to się robi, byś wiedział, bo temat prosty.

https://kobietydokodu.pl/4-wyrazenia-regularne/
Masz kwantyfikatory, to jak budujemy wzorce.... i co oznaczają
komentarz 3 listopada 2020 przez MrJ_ Nowicjusz (200 p.)

Może i trywialne pytanie, ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Według mnie to "^.*\....$", ale to nie jest prawdziwe. Co do języka to nie wiedziałem nawet, że wyrażenia regularne mają jakieś języki. Podałem w tagach Linuxa.

 

I wyobraź sobie, że zaglądnąłem jak to się robi, nawet przerobiłem cały temat, ale rozwiązania znaleźć nie mogę, więc następnym razem zamiast wchodzić i sugerować czego to ja nie zrobiłem to po prostu pomóż lub najlepiej w ogóle nie wchodź do dyskusji w innym wypadku.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w JavaScript przez brn Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 237 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2021 w Inne języki przez Gucci Gaduła (4,580 p.)

92,549 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...