• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zhakowanie konta na Facebooku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,042 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez alicja9 Nowicjusz (120 p.)
edycja 3 listopada 2020 przez alicja9
Hej, w skrócie: ktoś włamał mi się na konto na Facebooku, zmienił hasło, włączył dwuskładnikowe uwierzytelnianie, którego nie potrafię w żaden sposób obejść. Zna ktoś jakiś sposób na odzyskanie konta?

1.11.2020 ktoś zhakował moje konto na Facebooku, zauważyłam to dopiero gdy zaczęło wylogowywać mnie z Facebooka i Messengera na telefonie. Jak wpisywałam hasło pojawiał się komunikat że godzinę wcześniej ktoś zmienił hasło. Na pocztę połączoną z tym kontem również nie mogę wejść, bo tam też zostało zmienione hasło.

Po wybraniu opcji "nie pamiętam hasła" na Facebooku mogłam podać dodatkowego maila żeby zmienić hasło. Podałam nowego maila, zmieniłam hasło, chciałam się zalogować, ale ktoś włączył dwuskładnikowe uwierzytelnianie, więc żeby się dostać muszę wpisać kod wygenerowany w aplikacji połączonej z moim kontem, do której dostęp ma jedynie osoba, która ukradła moje konto.

Wypełniałam już kilka formularzy w centrum pomocy facebooka, ale nadal nie mam żadnego odzewu, a oni sami informują, że nie wszystkie zgłoszenia są przez nich sprawdzane.

Dzisiaj w nocy dostałam dwa maile na nową pocztę, że moje hasło do Facebooka zostało ponownie zmienione, a także informacje o ostatnim logowaniu w nocy. W mailu był podany adres IP osoby logującej się, lecz wyszukując jego właściciela za każdym razem podaje inne miasto.

Chciałabym się dowiedzieć, czy miał ktoś z was taką sytuację i czy wie jak ją rozwiązać. Czy istnieje możliwość obejścia uwierzytelniania dwuskładnikowego i czy ta sprawa nadaje się do zgłoszenia na policję, czy nie przyjmują takich zgłoszeń?
komentarz 5 stycznia 2021 przez zgredek Nowicjusz (100 p.)
Jak rozwiązała się sprawa? Mam ten sam problem, udało mi się szybko usunąć ich maile, zmienić na swój, zmienić hasło - natomiast zostało logowanie dwuetapowe, którego nie mogę obejść.

Pisałem do fb, nawet była możliwość wysłania swojego ID, ale maja mnie gdzieś.
komentarz 1 października 2021 przez katana1 Obywatel (1,400 p.)

Ja miałem kiedyś taką samą sytuacje. Mogłeś paść ofiarą wielu ataków na fb. Ogólnie zazwyczaj pada się ofiarą, samemu podając hasło na stronie phishingowej. Często ona prosi o zweryfikowanie wieku, aby zobaczyć jakieś zdjęcie na stronie www za pomocą logowania do FB. Oczywiście logowanie jest trefne i przestępcy zbierają nasz login i hasło do swojej bazy.

Co do rozwiązania, trzeba przesłać dokument tożsamości dowolny do FB poświadczający, że Ty to Ty. Wtedy pracownik umożliwi zresetowanie hasła.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 listopada 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Zgłosić wszystko do supportu Facebook i najlepiej na Policje.

Przeskanuj komputer i smartfon aby mieć pewność że nie masz wirusa, trojana itd. potem zmień hasło do poczty natychmiast i zastosuj jakieś trudne hasło, potem zmień ponownie na FB i zaczekaj na odpowiedź z supportu
komentarz 3 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

Groźby karalne to przestępstwo opisane w art. 190 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa. Od razu należy tutaj podkreślić, że tylko taka groźba podlega karze na podstawie rozpatrywanego przepisu, której treścią jest zapowiedź popełnienia przestępstwa.

Nie będzie zatem podlegał odpowiedzialności z tego przepisu sprawca, który grozi popełnieniem wykroczenia np. zniszczeniem rzeczy, której wartość nie przekracza kwoty w wysokości ¼ minimalnego wynagrodzenia (art. 124 § 1 kodeksu wykroczeń). Nie będzie także odpowiadał za groźby karalne ten, kto grozi naruszeniem tylko reguł np. prawa cywilnego (np. niewykonaniem umowy).

komentarz 3 listopada 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
włamanie się na konto fb :D to nie przestępstwo, nawet kradzież danych z FB - dlatego, że w regulaminie jasno jest, że dobrowolnie tworząc tam konto i upubliczniając dane, niejako godzisz się na pewne kwestie z tym związane
komentarz 3 listopada 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Wiciorny, Precyzując "artykuł 190 kk, albo te okolice" 190a, paragraf 2. Mój błąd co do stwierdzenia, że jest to ścigane z urzędu. Paragraf 4 jasno mówi, że następuje na wniosek pokrzywdzonego. 
Wątpię, że w regulaminie istnieje zapis, że tworząc konto godzisz się z możliwością kradzieży konta. 
Na pewno pójście na policje nie zaszkodzi. Kwestia na kogo trafi. 

Chciałbym jeszcze obalić tezę, że włamanie się na facebooka to nie przestępstwo. Zgodnie z artykułem 387., 267. i 268 oraz precedensem, który miał miejsce w Żarach w roku 2018. Jest to uznawane za przestępstwo. 

komentarz 4 listopada 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

@tkz, fakt prokuratura ma prawo, nie policja - mój błąd

komentarz 4 listopada 2020 przez alicja9 Nowicjusz (120 p.)
Jest to przestępstwo, policja normalnie przyjmuje wniosek o wszczęcie postępowania. Trafia do nich bardzo dużo takich spraw, lecz Facebook niestety średnio z nimi współpracuje, dlatego sprawa może trochę się ciągnąć.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 762 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 527 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 336 wizyt

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...