• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekty na zlecenie, jak zacząć

0 głosów
157 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Piotr Błaszczak Bywalec (2,890 p.)
Cześć, mam 16 lat i od dwóch lat z małymi przerwami siedzę w językach webowych, od paru miesięcy troszkę się zawiesiłem i ostatnio wróciłem do nauki i powtarzania wcześniej zdobytej wiedzy. Jestem w miejscu gdzie myślę, że mógłbym zacząć tworzyć strony internetowe na zlecenie. Znam na dobrym poziomie HTML, CSS, JS oraz na trochę niższym PHP, myślę, że przeciętne zlecenie na strone byłbym w stanie wykonać, chciałbym sobie trochę dorabiać, bo ostatnio pojawiło się sporo czasu. I tu pojawiają się pytania jak powinienem zacząć? Gdzie się ogłaszać? Co o sobie napisać? Czy powinienem stworzyć jakiś fajny wizualnie projekt jako pokaz moich możliwości? Czy są jakieś szczególne rzeczy które powinienem wiedzieć? Proszę o pomoc szczególnie osoby które przez ten problem już przechodziły.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 2 listopada 2020 przez par4agon Początkujący (430 p.)
Złotej recepty na sukces nikt Ci nie przepisze. Pytanie czy znasz na tyle web, żeby tworzyć strony internetowe :) Pamiętaj, że dziś prawie nikt nie chce już zwykłych stron tzw. "wizytówek". Dziś klient chce zarządzać swoją stroną za pomocą CMS, aktualizować treści / zmieniać układy i mieć wgląd do analityki / dobrze wszystko sprzężone z social mediami (FB/Instagram/YT/Twitter) i oczywiście SEO na dobrym poziomie. Często też ludzie chcą tworzyć kampanie czy mieć newslettery i pełno prawne blogi. Zależy oczywiście od klienta, trafiają się jeszcze tacy, że chcą stronę www "Panie 3 zakładki : o firmie, galeria, kontakt" - koniec :)
komentarz 2 listopada 2020 przez reaktywny Nałogowiec (28,750 p.)
Tak jak napisał @par4agon, wymagania duże i wszystko za kilkaset złotych. Fakt że osoby które ogłaszają się na Olx/ Alledrogo itp., że zrobią stronę z milionem opcji i ficzerów za 300 zł lub podobną sumę jadą na gotowcach i właściwie tylko cały dzień klikają myszką nie pisząc jednej linii kodu :) W mojej ocenie na takich drobnych zleceniach ciężko jest cokolwiek sensownego zarobić, bo tak musiałbyś zrobić z 2-3 strony dziennie :) Ale to raczej nie możliwe przy tej konkurencji.
komentarz 2 listopada 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,750 p.)
Lepiej ten czas przeznaczyć na naukę. :)
komentarz 2 listopada 2020 przez reaktywny Nałogowiec (28,750 p.)
Święte słowa @JakSky !

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 172 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 122 wizyt

88,355 zapytań

136,952 odpowiedzi

305,669 komentarzy

58,619 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...