• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Próbowałem zrootować telefon i nie mogę go teraz włączyć.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,742 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Anedroid Obywatel (1,530 p.)
zamknięte 12 listopada 2020 przez Anedroid

Mój telefon to Motorola Moto g7 Power z Androidem 10. Zainstalowałem na swoim komputerze adb żeby zrootować telefon i z ciekawości uruchomiłem bootloader komendą:

$ adb reboot bootloader

Potem zacząłem przełączać między różnymi opcjami jakie tam się znajdowały i chyba coś zepsułem bo teraz w logach się wyświetla taka informacja:

Start Up Failed:

Your device didn't start up successfully. Use the Software Repair Assistant on computer to repair your device.
Connect your device to your computer to get the Software Repair Assistant.

Ap Fastboot Flash Mode (Secure)
Fastboot Reason: Reboot mode set to fastboot
USB connected

No bootable A/B slot
Failed to boot Linux, falling back to fastboot

Boot up failed

Wiem że lekkomyślnie postąpiłem włączając bootloader i przełączając opcje, nie przyszło mi do głowy że można coś tam zepsuć bez użycia komputera. Dodatkowy problem jest taki, że z tej strony: https://www.motorola.com/us/rescue-and-smart-assistant/p można pobrać program do naprawy Motoroli, ale jest on na Windowsa i wymaga oprogramowania .NET Framework. Nie wiem co zrobić aby go zainstalować w Linuxie lub Wine żeby był widoczny dla "Rescue ans Smart Assistant Tool".

Po co chciałem rootować telefon? Żeby działała aplikacja drivedroid która z uprawnieniami root pozwala używać telefonu jako bootowalnego pendriva.

Oto jakie opcje mi się wyświetlają w bootloaderze telefonu: Start, Restart bootloader, Recovery mode, Power off, Factory, Switch console, Barcodes, BP tools, Qcom, Bootloader logs, Switch Tools mode. To co chciałbym przede wszystkim wiedzieć, to czy z użyciem tych opcji można uruchomić Androida, a jeżeli się nie da, to co zrobić aby to naprawić, jakiego programu (na Linuxa!) użyć.

komentarz zamknięcia: Telefon został oddany do serwisu i naprawiony.
komentarz 2 listopada 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Nie wiem co zrobić aby go zainstalować w Linuxie lub Wine żeby był widoczny dla "Rescue ans Smart Assistant Tool".

Jak masz zainstalowany Wine, to wystarczy klasyczny dwuklik instalatora (nie wykluczone, że trzeba będzie doinstalować .NETa przy użyciu winetricks).

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 202 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 294 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...