• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie przechwutuje obrazu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
77 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2020 w Sprzęt komputerowy przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Hejka,

Podłączam kabel HDMI do płyty głównej z monitora i nie chcę mi przechwytywać obrazu. Proszę o pomoc ;)

Plyta to x570 aorus elit
komentarz 1 listopada 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
A wykrywa cokolwiek? W menadżerze urządzeń coś widać?
komentarz 1 listopada 2020 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Chodzi o to że jak podepnę kartę graficzną to normalnie wykrywa. A jeśli podłączę do płyty głównej to nie ma reakcji
komentarz 2 listopada 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Jak podepiesz do karty graficznej to wykrywa? Czy samą kartę graficzną?
komentarz 3 listopada 2020 przez Sadako Obywatel (1,240 p.)
edycja 3 listopada 2020 przez Sadako

@Assasin109,

Cześć.

Płyta głowna musi mieć zintegrowaną kartę graficzną. Twoja ma :).
Problemem jest to, że obecne płyty głowne z reguły blokują porty z obrazem jeśli wykryją, że jest zainstalowana karta graficzna. Jest to kwestia optymalizacyjna. Dobra wiadomość jest taka, że da się tę funkcję wyłączyć. Trzeba to zrobić w BIOS.

Niestety, może się to róznie nazywać, ale powinno być to coś w stylu Internal Graphics. Zazwyczaj jest ona ustawiona na auto. Trzeba więc zmienić na enabled.

Tutaj znalazłem jakiś filmik instruktarzowy, ale tak jak powiedziałem, u Ciebie może wyglądać i nazywać się to troche inaczej:

https://www.youtube.com/watch?v=wmIOuruxGfY

Głowy sobie za to uciąć nie dam, ale wydaje mi się, że wtedy będzie tylko taki problem, że obraz na ten port będzie generowany przez zintegrowaną kartę, a nie tą dodatkową wpiętą w płytę głowną (którą pewnie masz dużo mocniejszą). Jest to jednak rozwiązanie wystarczające jeśli Twoj setup to są dwa monitory: jeden główny wpięty w karte graficzną (i na nim gracz itp.), a drugi dodatkowy wpięty w płytę głowną.
Ale podkreśle jeszcze raz, że tego dokładnie nie wiem, mogę się mylić i jest to zrobione jednak sprytnie. Jak obraz się pojawi, to możesz potestować :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 52 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 400 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Symi Bywalec (2,340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 39 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)

92,563 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...