• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Współpraca w robieniu strony eDziennika

Object Storage Arubacloud
0 głosów
469 wizyt
pytanie zadane 30 października 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez asc3rr Nowicjusz (190 p.)
edycja 31 października 2020 przez asc3rr

Cześć. Wpadłem na pomysł zrobienia dziennika elektronicznego do samodzielnej instalacji(podobnie jak moodle).
Czy jakiś znajdą się osoby chętne do pomocy? Zamierzam zająć się backendem strony, i poszukuje kogoś kto mógłby zająć się frontendem. Na początku chciałbym zaznaczyć że nie jestem guru programowania. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany współpracą i nie przeszkadza mu mój wiek(14) proszę o kontakt Mailu.

Moje skille:
- PHP(ponadpodstawowe / przełom średnio-zaawansowanego)
- HTML
- CSS (podstawowy)
- JS (podstawowy)

EDIT:
Współpraca nie jest odpłatna i poszukuje osób początkujących lub średnio-zaawansowanych

komentarz 31 października 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Powodzenia z algorytmem generowania planu zajęć laughlaugh

Btw jaki tech stack?

2
komentarz 31 października 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
edycja 31 października 2020 przez SzkolnyAdmin
Generowaniem planu zajęć zajmują się inne programy, do dziennika wprowadza się tylko gotowy plan. Tak jest w wiodących firmach na tym rynku, np. Vulcanie. Oczywiście aplikacje są powiązane i można dokonać importu. Jednak sam algorytm to za mało, po puszczeniu tzw. automatu masz kaszankę w planie - okienka dla uczniów i nie wstawione zajęcia (mimo narzucenia odpowiednich restrykcji). Układacze planu to ludzie z wielką wyobraźnią i wiedzą o danej placówce (np. jaka grupa może wejść do jakiej sali). Zajmowałem się tym kiedyś i wiem, jaki to ciężki kawałek chleba (bynajmniej się nie chwalę, oddałem tę czynność w ręce lepszych). Automat sprawdza się w małej podstawówce, gdzie większość zajęć jest bez podziału na grupy. Jak masz dużo grup (szkoły zawodowe), do tego zajęcia międzyoddziałowe i nauczycieli uczących w różnych szkołach, to nie ma dobrego algorytmu - pozostaje człowiek.

Ale największy podziw wzbudziła we mnie przed kilku laty pewna siwiutka pani, której „programem” do układania planu była tablica magnetyczna z kolorowymi (dwukolorowymi) magnesami (każdy kolor odpowiadał danemu nauczycielowi i przedmiotowi). Pani robiła mozaikę na tablicy i każdy był zadowolony z planu. Jak prosiło się o przestawienie godzin, to wystarczyło jedno spojrzenie na mozaikę i kilka kafelków zmieniało miejsce. I nie była to mała szkółka, lecz podstawówka z około 40 klasami.
komentarz 31 października 2020 przez asc3rr Nowicjusz (190 p.)

@Ehlert, tech stack: PHP, HTML5, CSS, trochę JS'a. Niezwiązane z projektem to jeszcze python i trochę c#.

komentarz 31 października 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jaki framework do phpa?

trochę JS'a. 

Czyli to nie będzie SPA?

komentarz 31 października 2020 przez asc3rr Nowicjusz (190 p.)
Nie znam żadnego framwork'a.

SPA w sensie?
komentarz 31 października 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Single Page Application
komentarz 31 października 2020 przez asc3rr Nowicjusz (190 p.)
No raczej nie

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 października 2020 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,360 p.)
Ni chcę ci podcinać skrzydeł, ale po twoich odpowiedziach uważam, że powinieneś zacząć od aplikacji typu ToDo. Nauczysz się współpracy z bazą danych. Ale pomysł dobry - masz wyczucie rynku w czasach edukacji zdalnej :)
komentarz 31 października 2020 przez asc3rr Nowicjusz (190 p.)
edycja 31 października 2020 przez asc3rr

Zrobiłem już kilka(około 7) projektów. Tylko jeden mam publiczny na githubie. I tu mam ten problem że nie chcę się przechwalać/wywyższać(czy coś takiego), ale myślę że mam wiedzę ponadpodstawową w core php(bo mam doświadczenie z innych języków(głównie pythona)). Tyle że wszystkie projekty robiłem sam i frontend raczej kulał(mój blog ma frontend z którego jestem najbardziej zadowolony). ToDo lista: ToDo lista

0 głosów
odpowiedź 31 października 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

- PHP(ponadpodstawowe / przełom średnio-zaawansowanego)

Trochę poleciałeś laugh generalnie zanim ruszysz na podbój dużych projektów zespołowych (dziennik elektroniczny to gruby temat) polecam ogarnąć obiektowość, framework i ORM.

komentarz 31 października 2020 przez asc3rr Nowicjusz (190 p.)

Dzięki za podpowiedźsmiley

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
–20 głosów
1 odpowiedź 1,486 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 287 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...