• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zatrzymać automatyczne wylogowanie w przeglądarce po przełączeniu między Linuxem a Windowsem?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,196 wizyt
pytanie zadane 30 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Lyokoheros Początkujący (340 p.)
edycja 30 października 2020 przez Lyokoheros
Ostatnio zaczął się u mnie pojawiać specyficzny problem.

Otóż po przełączeniu z Windowsa na Linuxa (lub na odwrót) cały czas jestem wylogowany niemal ze wszystkich stron internetowych (poczta, google, allegro, facebook, to forum itd) działa to zarówno w Brave'ie (którego używam na Windowsie 7) jak i Firefoxie (którego używam na Linuxie(ubuntu 20.0.4). Jedyną stroną, na której z tego co zauważyłem efekt nie występuje jest paradoksalnie... coinbase(giełda kryptowalutowa).

Jest to szalenie irytujące, zwłąszcza gdy dość często muszę przełączać się na Linuxa, i chcę sobie po prostu włączyć jakąś swoją playlistę z Youtuba, by mi grała w tle... a by móc to zrobić muszę się znowu logować.

Ktoś wie z czego o może wynikać lub jak mogę wyszukać przyczynę? Moja kwerenda w google niestety nic przydatnego nie znalazłą...
komentarz 30 października 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Synchronizujesz Firefoxy?
komentarz 30 października 2020 przez Lyokoheros Początkujący (340 p.)
Nie. Zresztą na Windowsie nie używam Firefoxa, tylko Brave'a. Firefoxa używam tylko na Linuksie... w sumie dlatego, że nie chciało mi się bawić w intalację nowej przeglądarki dla systemu, którego używam sporadycznie, więc nawet zupełnie niczego tam nie ustawiałem.
komentarz 31 października 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Być może tu jest problem. Używasz różnych przeglądarek do logowania się na tych samych kontach. Sam mam zsynchronizowane FF na czterech systemach (3xW, 1xL) i takich problemów nie mam.
komentarz 31 października 2020 przez Lyokoheros Początkujący (340 p.)
Tylko, że wcześniej robiłem dokładnie tak samo (a byłej jednocześnie na innym koncie zalogowany także na innym kompie w jeszcze innej przeglądarce, której kiedyś uzywałem (Comodo Dragon)) i nic takiego się nie działo(ledwie parę tygodni temu w sumie). Czemu więc nagle zaczęło się dziać? To by nagle te wszystkie strony zmieniły swoja politykę wydaje mi się szalenie mało prawdopodobne. Ewentualnie mogła to by być kwestia samego Firefoxa lub Brave'a, ale nie znalazłem w ustawieniach nic co by pasowało... w dodatku wylogowuje mnie także ze stron na których na Linuxie się nie logowałem (np nie logowałem się na allegro pod Linuxem, a mnie wylogowało). Ale może faktycznie jakbym się pod Linuxem w Bravie logował to problem (przynajmniej częściowo) zniknie...
komentarz 1 listopada 2020 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)

Nie masz czasem ustawionego atomatycznego usuwania ciasteczek. wink

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+3 głosów
6 odpowiedzi 1,250 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Floiu Początkujący (370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 309 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...