• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy istnieje skrypt zmieniający tytuł terminala w bashu?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 30 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Witam, czy istnieje niezależny skrypt, który po uruchomieniu zmieni tytuł terminala? Znalazłem zestaw komend do tego służący, ale o dziwo w skrypcie one nie działają

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 października 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

Uruchom skrypt poprzez

. skrypt.sh

wtedy nie jest powoływany oddzielny proces do wykonania poleceń.

komentarz 30 października 2020 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)

Rzeczywiśćie zadziałało. Tak wygląda mój skrypt (dla potomnych):

#!/bin/bash
  if [ -z "$1" ]
  then
    title=${PWD##*/} # current directory
  else
    title=$1 # first param
  fi
  PS1=$
  COMMAND_PROMPT=
  echo -ne "\033]0;$title\007"

Czy jesteś w stanie mi wytłumaczyć co oznacza PS1=$ ? Co to za tryb i jak z niego ewentualnie wyjść? To chyba wciąż powłoka bashowa, ale trochę tego nie rozumiem. Znalazłem to na internecie beż żadnego wytłumaczenia

komentarz 30 października 2020 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)

@Oscar,

komentarz 30 października 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

@Śwież4k,
 

PS1=$

To ustawienie prompta na znak $. Tylko tyle.

Stronka

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 91 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez szylvvia Początkujący (300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2021 w Nasze projekty przez mattaha Użytkownik (690 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...