• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki silnik gier wybrać? Jest ktoś chętny do dołączenia do mojego gamestudio?

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
979 wizyt
pytanie zadane 30 października 2020 w OpenGL, Unity przez Jmyszka2007 Nowicjusz (160 p.)
edycja 30 października 2020 przez Jmyszka2007
Cześć zakładam z kolegą wlasne gamestudio. Byłby ktoś z was zainteresowany dołaczeniem?

A po drugie jaki silnik do gier polecacie?

Słyszałem o U4 i Unity. Wiekszośc zespolu zna c#,jave a kilka osób c++.

Pomoze ktoś?
komentarz 30 października 2020 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
silniki? Unreal albo Unity?
komentarz 30 października 2020 przez Jmyszka2007 Nowicjusz (160 p.)
który z nich?
komentarz 30 października 2020 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Zależy od wielu rzeczy, Unity (z tego co wiem) jest darmowy i można na nim za darmo zarabiać, w Unreal natomiast po osiągnięciu przychodu bodajże 3000$ trzeba oddać epic'owi ileś procent. Drugi czynnik, Języki. Unity to C# i chyba nic więcej. Unreal natomiast to C++ i Blueprints. A który z nich wybierzesz to twoja decyzja. Ja do swoich amatorskich projektów korzystam z Unreal 'a głównie przez C++.
komentarz 30 października 2020 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
a skoro większość zna też Jave to podobno dobrym silnikiem pod Javę jest JMonkeyEngine Ale nie sprawdzałem bo nie piszę w Javie
komentarz 30 października 2020 przez Lampards Obywatel (1,130 p.)

@wizadkol123, W unity też jeżeli osiągniesz określoną kwotę musisz wykupić lepszą wersje Unity chyba Unity Pro

komentarz 30 października 2020 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Ok, Dobrze wiedzieć

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 października 2020 przez MONKNOW Użytkownik (720 p.)
Hej, a chcecie kogos z bardzo slabym c++? Chcialem sie podszkolic, nie pisze nic funkcjonalnego, ale codziennie sie ucze wiec moze kiedys zaprocentuje ;)
0 głosów
odpowiedź 3 listopada 2020 przez Bartek12 Mądrala (5,510 p.)
Unity najlepiej sprawdza się w grach 2d, a Unreal w grach 3d gdzie liczy się bardzo dobra grafika. Oczywiście w Unity też da się zrobić grę 3d, nawet łatwo. Nie wiem jak z Unreal Engine bo nie robiłem w nim żadnych projektów, mam o nim wiedzę teoretyczną.

Osobiście robię amatorskie gry w Unity, ponieważ mam łatwy dostęp do assetów (Unity asset store) i według mnie ma przyjazny interfejs.
komentarz 3 listopada 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
jeden z kolegów zamieścił wcześniej link do wiki z listą silników do gier jest tam unity i lista gier stworzonych w unity (pewnie nie pełna) z ostatnich 15 lat proszę link:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Unity_games

można sprawdzić ile jest tam gier 2d i ile 3d

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 478 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w C i C++ przez Furllen Nowicjusz (200 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 993 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 749 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...