• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie prostokąta w php

Object Storage Arubacloud
0 głosów
560 wizyt
pytanie zadane 27 października 2020 w PHP przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)

Witam, mam za zadanie stworzyć prostokąt wywołana z dwoma parametrami długość oraz szerokość boków. Mam to zrobić w klasie w funkcji. Nie mam zielonego pojęcia o co chodziło mojemu nauczycielowi (który jest tak beznadziejnym nauczycielem - nic nie potrafi wyjaśnić do czego działają funkcje, albo ja jestem na tyle głupia że nie ogarniam)

Początek mam taki:

Bardzo proszę o wyjaśnienie do czego one są przydatne i na czym one polegają?

<?php  
class klasa{
	public function prostokat(){
	$wysokosc="|";
        $szerokosc="_";
    
    
    
	}
}
$obiekt=new klasa();
$obiekt->prostokat();

  
?>

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 października 2020 przez Velta Maniak (52,010 p.)

Ma na myśli konstruktor, czyli funkcję wywoływaną przy tworzeniu konkretnej instancji tej klasy. W tym przypadku – będzie przypisywać wartości do właściwości klasy:

class Prostokat {
    private $width;
    private $height;

    function __construct($width, $height) {
        $this -> width = $width;
        $this -> height = $height;
    }

    public function getWidth() {
        return $this -> width;
    }

    public function getHeight() {
        return $this -> height;
    }
}

EDIT: paradygmat programowania obiektowego pozwala uporządkować dane, zestawiając je w danej klasie o konkretnym powiązaniu. Dla prostokąta możesz przechować wysokość i szerokość (a i b), dla samochodu możesz przechować rocznik, model, etc., dla użytkownika jego login, nickname, hasło itd. Przykładów można mnożyć!

Funkcje pozwalają działać jak coś na zasadzie podprogramu. Określasz ustalone zadanie dla niej dzieląc jeden długi kod i używasz jej później gdziekolwiek potrzebujesz, zamiast pisać to samo po kilka razy.

komentarz 27 października 2020 przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)
czyli coś w stylu tworzenia tablicy? tak?
komentarz 27 października 2020 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Tablica to trochę coś innego. Pozwala przechowywać wartości jednego typu pod jedną nazwą – na przykład losowe liczby. Tutaj chodzi o przechowanie większej ilości informacji niż jedna (chociaż i zdarza się, że ktoś tworzy klasę z jedną właściwością), by móc zakwalifikować to jak typ – podobnie jak liczby całkowite, czy ciągi znaków, tyle że może mieć wiele wartości o określonych nazwach, pozwalając na uporządkowanie takich danych, gdy ilość informacji komplikuje sprawę.
komentarz 27 października 2020 przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)
Czyli to tak jakby baza danych ale zamiast podłączać się do msql możemy sami tworzyć dane w php kiedy chcemy i kiedy je wywoływać. Coś w ten tegest nie?
komentarz 27 października 2020 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Prędzej w tę stronę. Coś jak krotka w bazie danych – określasz wartości dla uprzednio stworzonych pól i tworzysz ten obiekt w dogodnym (i o ile interpreter języka pozwoli) momencie.
komentarz 27 października 2020 przez Głupia546 Nowicjusz (180 p.)
Dziękuję kochana osóbko. Dzięki tobie zrozumiałam o co chodzi <3  Bądź moim nauczycielem XD Chętnie dałabym więcej plusów ale sie nie da xd

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 767 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2015 w Nasze projekty przez makoso Mądrala (7,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 4,105 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 2 września 2020 w PHP przez vingilot85 Obywatel (1,150 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,558 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...