• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praktyki albo praca - czy ktoś może mi ktoś pomóc?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 27 października 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
Cześć, mam pytanie czy możesz mi pomóc z szukaniem pracy/ praktyk? Szukam COKOLWIEK, żebym tylko już dalej nie siedział w domu bez pracy, bo mnie to dobija, że nic nie robię - uczę się codziennie, ale najlepiej się uczy człowiek w pracy, studia podyplomowe w weekend z Quality Assurance, pracowałem jako helpdesk IT przez prawie dwa lata - nie jest istotna kasa, ale żebym się czegoś nauczył - nawet jak będę musiał to robić za małe pieniądze. Ostatnio napisałem sobie stronę która ma być moim CV: jan-pytlarczyk.pl Można tam pobrać moje CV w 2 językach i zobaczyć dokładny opis mojej kariery i tego co potrafię - wiem niezbyt imponujące, ale może potrzebujecie jakiegoś świeżaka w swojej firmie? Będę wdzięczny za każde podrzucenie oferty lub poradę!

 

Pozdrawiam

Jan
komentarz 27 października 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Napraw menu na wersji mobilnej swojej strony. Gdybym takie coś zobaczył jako pracodawca, raczej bym podziękował :)
komentarz 27 października 2020 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
w sensie? co się z nim dzieje? bo patrzyłem na swojej komórce i wszystko jest ok
komentarz 27 października 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Jest otwarte zaraz po załadowaniu strony, potem sie zamyka. Zapewne JS jest ładowany, a menu domyślnie otwarte(ale to tylko domysły)
komentarz 27 października 2020 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
hmm ok nie sądziłem że to może być odbierane jako problem

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 października 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli chcesz iść w web to proponuję abyś zrobił sobie jakąś nieco większą apkę, aby dobrze poznać JS, najlepiej z jakimś frameworkiem jak react czy angular ale najpierw JS.

Zrób np. prosty system do rezerwacji wizyt i obsługi małego gabinetu lekarskiego, backendu nie musisz robić samemu, możesz użyć clouda np. firebase z bazą danych itp. Chodzi o to, abyś pokazał, że potrafisz zrobić coś bardziej rozbudowanego, jakieś formularze, obsługę API itp. itd.

Gdy to zrobisz to zacznij wysyłać CV do firm na juniora załączając np. link do takiej aplikacji.
komentarz 27 października 2020 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
wiem że przydało by się mieć jakieś portfolio - mam na razie 2 strony napoludniestad.pl - niezbyt udany portal o bałkanach (z masą błędów ale był to pierwszy projekt - nie wiedziałem jeszcze często co robię i jak mam robić, ale działa) no i drugi już bardziej dopracowany i świadomy jan-pytlarczyk.pl - który w założeniu miał być wizytówką, ale przydała by się regularna praca - jeśli wiesz o co mi chodzi
komentarz 27 października 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
no oki, ale nie obraź się, ta strona portfolio nie pokazuje praktycznie w ogóle tego w jaki stopniu faktycznie umiesz tworzyć apki webowe, nie ma formularza, żadnej komunikacji ajax, itp. itd.

Poświęc troszkę czasu na zrobienie np. takiej apki jak Ci napisałem, to jest moim zdaniem takie minimum z minimum co powinien umieć junior czy osoba idąca na platny staż. W firmie gdzie pracuję mieliśmy w wakacje sporo stażystów i wielu z nich prezentuje sobą na prawdę wysoki poziom, dzięki czemu wiele z nich zostało dalej jako juniorzy.

W pracy firma nie będzie ci płacić za to, abyś uczył się wszystkiego od zera, jakiś poziom musisz już mieć aby móc faktycznie przynosić jakiś zysk firmie.
–1 głos
odpowiedź 27 października 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
1. Idź na jakiś staż. Kilka miesięcy porobisz, zyskasz doświadczenie i może firma zgodzi się ciebie zatrudnić.

2. Rób kursy (nawet te darmowe). Możesz je później wpisać do CV więc jest to świetny sposób na pokazanie przyszłym pracodawcom, że cokolwiek zrobiłeś w kierunku "X".

3. Bootcamp ^ to samo co punkt drugi.

4. Stwórz coś własnego. Dobra apka albo strona wystarczy. Tylko nie idź na ilość, a na jakość :)
komentarz 27 października 2020 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
no właśnie nawet na staż nigdzie nie mogę się dostać :(
1
komentarz 27 października 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
podam Ci przykład prostego zadanka rekrutacyjnego na staż:

1. Dostajesz API pod agresem GET xxx zwracające JSONa w postaci { users: [ {name: 'Tomek'}, {name: 'Adam'}] }

2. Napisz aplikację, która zawiera przycisk "Pobierz dane", po jego kliknięciu zrób request na podany adres (bezpośrednio obiektem XHR lub przyj to jakąś libką np. axios albo użyj fetch, dowolność).

3. Na zwrotkę 2xx wyświetl na ekranie liczbę użytkowników oraz ich imiona w formie listy ul. Elementy html stwórz dynamicznie dopiero na response 2xx.

4. W przypadku błedu wyświetl komunikat, że coś poszło nie tak, znikający po 5 sekundach.

5. Na czas wykonywania requestu zablokuj przycisk.

6. Dodaj pole input do wpisania imienia i przycisk "Zapisz w bazie", po czym klik w przycisk ma wysłać request POST na adres xxx z body {name: wartość_z_inputa}

7. Omów (nie koduj) jak podszedłbyś do walidacji takiego pola na imię, co warto zwalidować, jak do tego podejść itp. itd.

8. Opisz jakie znasz podstawowe statusy http i co one oznaczają.

9. Omów swoimi słowami czym jest asynchroniczność w JS.

 

to realne zadanko właśnie na staż dla studentów/juniora, choć od juniora można by tu dorzucić jeszcze parę tematów do dyskusji.

Spróbuj sobie to wykonać i zobacz, czy jest to dla Ciebie w miarę proste i dałbyś radę tak od ręki napisać na rozmowie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 307 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 334 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w C# przez matmati2003 Użytkownik (620 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...