• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rynek pracy dla sieciowcow

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
710 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jaanosic Nowicjusz (140 p.)
Przegladam od pewnego czasu oferty na rynku IT i zauwazylem, ze coraz mniej jest ofert pracy dla osob administrujacych/tworzacych sieci komputerowe. Czy ludzie zajmujacy sie scricte sieciami beda coraz mniej poszukiwani? Czy sytuacja ta wynika z obecnej sytuacji zwiazanej z wirusem? Nie wiem czy rozwijac sie dalej w sieciach z obawy o trudnosci ze znalezieniem pracy, co o tym sadzicie?
komentarz 27 października 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,940 p.)
Wróżką.nie jestem, ale ludzie w kolejnych pokoleniach będą coraz lepiej radzić sobie z informatyką i będą woleli byle jak skonfigurować routery w swojej firmie samemu niż brać specjalistę. Też producenci starają się robić oprogramowanie maksymalnie przystępne użytkownikom..

Nie zmienia to faktu że sieciowy dalej będą potrzebni. A potrzeby rynku są duże
komentarz 27 października 2020 przez niezalogowany
Typowy sieciowiec znajdzie pracę we firmie, która zajmuje się wdrażaniem sieci komputerowych w innych firmach. Ewentualnie oprogramowania. W pozostałych przeważnie jest potrzebny informatyk, ale z rozległą wiedzą. Czyli nie tylko sieci, ale i również systemy informatyczne, bezpieczeństwo, trochę programowanie itd. Oferty pracy to pewnie zależy też trochę od regionu. W dużych miastach pewnie szybciej znajdziesz taką pracę.
komentarz 27 października 2020 przez jaanosic Nowicjusz (140 p.)
czyli wciaz warto uczyc sie sieci, tylko ze dolozyc do tego linuxa/windows serwer, znajomosc bezpieczenstawa  i jakis jezyk programowania?
komentarz 27 października 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,920 p.)

@jaanosic, jest od cholery pracy dla DevOps-ów, a tam sieci to podstawa.

komentarz 27 października 2020 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)
komentarz 27 października 2020 przez jaanosic Nowicjusz (140 p.)

@reaktywny, tak sa, ale problem jest w tym ze nie za bardzo interesuja mnie chmury typu Azure itp

komentarz 27 października 2020 przez niezalogowany
DevOps to nie zawód, a metodyka. Metodyka, w której może być zespół składający się z programistów i wdrozeniowców. W tym drugim przypadku mogą być również i sieciowcy. Jeśli znajdziesz firmę, która się obraca w takiej metodyce i akurat potrzebują sieciowa to jak najbardziej. W każdym innym przypadku tylko firmy wdrożeniowe, albo zapewniające wsparcie informatyczne.

Rozległa wiedza jest potrzebna jeśli pracujesz jako informatyk. I tutaj dokładnie nie można sprecyzować czego się uczyć.
Może być potrzebne wszystko. Spotkałem się z firmami, gdzie był zespół 5 osób i produkcja. I faktycznie była jedna osoba, która zajmowała się tylko sieciami. Ale to są rzadkie oferty. No i mam wrażenie, że praca mało rozwojowa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 października 2020 przez reaktywny Nałogowiec (41,920 p.)

Sieci są wykorzystywane w takich działkach jak DevOps, DevSecOps, DevAIOps i podobnych oraz administracji serwerów, sieciach IoT i paru innych specjalnościach. Są absolutną podstawą i jednym z najważniejszych wymogów jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 82 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 409 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 218 wizyt
pytanie zadane 17 września 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Volter11 Początkujący (270 p.)

92,829 zapytań

141,771 odpowiedzi

320,814 komentarzy

62,158 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...