• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

USBView pokazuje USB C w wersji 2.1, gdy w danych laptopa jest 3.1

0 głosów
25 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Ditrix Mądrala (5,650 p.)

Witam,

Od paru tygodniu próbuje podłączyć monitor przez złączę usb c do mojego laptopa Lenovo IdeaPad L340 15l340 15irh. Kupiłem ostatnio adapter usb c hdmi, w który wymagniem jest port USB 3.1 1 gen lub 2 gen.

Moje próby staneły w miejscu, w momencie kiedy odkryłem program USBView. Pokazuje tam iż port USB C, pod który podłączam adapter to USB C 2.1, a wszystkie inne porty USB to USB 2.0, nie wspierające 3.0. Zdziwiło mnie to iż dokumentacji jasno jest napisane, że laptop posiada 2 złącza 3.0 i USB C 3.1.

W programie USBView na samym dole pokazują się porty USB 3.0, ale jakby były nie używane.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu tak się dzieje ? Czemu port USB C jest oznaczony jako USB 2.1 ? Z góry bardzo dziękuje za podpowiedzi.

Podsyłam screeny z programu, gdzie na żółto są zaznaczone porty USB 3.0, a na niebiesko USB C.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Cezary Androsiuk Obywatel (1,210 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 72 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez kevin Mądrala (5,010 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt

86,484 zapytań

135,239 odpowiedzi

300,481 komentarzy

57,230 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...