• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

gdzie rozpocząć podstawy pisania stron internetowych

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
155 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez maciejinho Nowicjusz (130 p.)
cześć,
chciałbym umieć prowadzić swoją własną stronę internetową, głównie do treści pisanych, więc coś pokroju wordpressa chyba, także do linkowania social mediów, filmków z yt/vimeo i własnych nagrań. tak, ma to być blog :) problem w tym, że jestem zielony w temacie i chciałbym się odzielenić - od liceum i pisania bardzo prostych stronek minęło trochę czasu, a i tak zapewne to ma się nijak do do tego, jak wygląda to w prawdziwym internecie ;) więc stąd moje pytanie: czy mam np. płacić za takie szkolenie: https://itschool.pl/szkolenia/web-development/zdalne-online-kurs-wordpress-poznan/
czy może inaczej zacząć? nie chcę rozwalić internetów, chce tylko umieć na dłuższą metę dbać o stronkę i pielęgnować ją :) coś oprócz tego mi będzie jeszcze potrzebne? czy może w ogóle darować sobie szkolenia i iść na żywioł, dłubać z tutoriali i korzystać ze stockowych szablonów. boję się, że prędzej czy później trafię na jakiś błąd i problem, i sam go nie zrozumiem, a nauczyciel to jednak nauczyciel.
Dziękuję za pomoc :)
komentarz 25 października 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)

Chyba nie ma takiej rzeczy na świecie, której samodzielne nauczenie się byłoby równie ułatwione jak nauka pisania stron www. Cała dokumentacja jest w sieci, każdą istniejącą stronę można podejrzeć w kodzie źródłowym (nie mówię żeby ją skopiować, ale podejrzeć jak się robi taki czy inny element), mnóstwo poradników itp. To już samodzielna nauka gotowania jest trudniejsza bo błędy mogą skutkować problemami żołądkowymi. smiley

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 października 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Ja nie dawno zacząłem uczyć się pisania stronek, lecz mnie bardziej zaciekawił temat backendu. Jak na razie lecę tylko i wyłącznie na tutorialach i jest całkiem nieźle, bo jestem w trakcie samodzielnego pisania chatu online. Wiadomo, problemów było wiele, nad niektórymi musiałem spędzić wiele czasu, lecz zawsze można poprosić o pomoc np. właśnie na tym forum. Myślę, że dasz radę nauczyć się tego z tutoriali, ale nie będzie to trwać dłużej i ciężej. A przynajmniej tak myślę. Mam nadzieję że pomogłem :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 252 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 457 wizyt

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,598 komentarzy

62,114 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...