• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usuwanie Linuxa oraz instalowanie windowsa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
386 wizyt
pytanie zadane 24 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kiiins Nowicjusz (200 p.)
Cześć mam problem ponieważ zainstalowałem kubuntu 20.04 i mam tylko go na dysku chciałabym go teraz usunąć i wrócić do Windowsa którego chce zbootowac z pendrive. Próbowałem już ale za każdym razem po próbie Bootwania jest chwila czarny ekran a potem znów włącza się kubuntu. Dodam jeszcze że nie mogę jakoś usunąć partycji bo jest napisane "umount v/ cel jest zajęty" Jakby ktoś może mi pomóc to proszę bardzo.
komentarz 24 października 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Twój komputer nie chce Windowsa ;)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 października 2020 przez overcq Pasjonat (21,540 p.)
Potrzebujesz wcisnąć klawisz F ileś i wybrać dysk, z którego ma bootować.

Na ekranie startowym BIOS zwykle wyświetla, który to klawisz.
0 głosów
odpowiedź 24 października 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

1. Sposób

Zbootuj Windowsa z pendrive'a. I dalej podążaj tym poradnikiem

 

2. Sposób

Najpierw zrób wolne miejsce dla Windowsa zmniejszając jakąś partycję . Zakładam, że bootowalny pendrive już masz więc tak - wyłącz komputer, wsadź pendrive'a i włącz komputer ponownie i jednocześnie zacznij spamić klawisz który przeniesie Cię do Boot Menu (zazwyczaj jest to F9 albo F12); wybierasz opcję z pendrive i normalnie bootujesz, dalej podczas instalacji wybierasz partycję którą wcześniej zmniejszyłeś i gotowe. Teraz powinieneś mieć 2 systemy i jak chcesz to możesz usunąć Linuxa.

komentarz 25 października 2020 przez Kiiins Nowicjusz (200 p.)
Mam teraz

Loading operating system...

Error: unknown filesystem

Entering rescue mode..

Grub rescue>

 

Sprawdzam partycje ls ale zadna nie ma plików
komentarz 25 października 2020 przez Kiiins Nowicjusz (200 p.)

@techno16, teraz za każdym razem wyskakuje ten grub nawet jak próbuje odpalić Ubuntu w livecd 

Dodam ze wcześniej na livecd zrobiłem wolną partycje i nie wiem teraz co zrobić bo w żaden sposób nie chce się włączyć nawet z płyty linux mint

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kiiins Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez fipooo Bywalec (2,880 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...