• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją Windows 10 na Samsungu r540 przy wymianie dysku na SSD

Object Storage Arubacloud
0 głosów
796 wizyt
pytanie zadane 22 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez miosm Nowicjusz (190 p.)
Cześć wszystkim,

Jestem już na skraju rozpaczy :( mam starego laptopa mojej dziewczyny i chciałem do niego dołożyć dysk ssd. Laptop to samsung r540 z i3-350m 4g ram i dyskiem hdd, oryginalnie z windowsem 7 później upgradowany do Win 10 (nowy dysk to crucial mx 500 ). Jak taki sprzęt działa wszyscy wiedzą, tragedia, 2-3 minuty muszą minąć od uruchomienia żeby była jakakolwiek responsywność a użycie dysku ciągle jest wysokie i w okolicach maximum. Korzystając z tego poradnika

https://www.youtube.com/watch?v=Wc_o_68RrX4&t=13s i programu macrium wykonałem klon dysku

podmieniam dyski i wyskakuje błąd 0xc0000000e (partycje przekopiowane poprawnie sprawdziłem) klonowanie robiłem przez adapter USB-SATA. Poczytałem trochę i rozwiązanie które się podaje w tej sytuacji to "naprawa dysku poprzez mechanizm recovery" - nie wiem jak to poprawnie opisać. Problem w tym że nie mogę uruchomić owego poprzez instalator win 10 na USB. Jedyne co widzę to czarny ekran i migający kursor w lewym górnym rogu ekranu. Najciekawsze jest to że jestem w stanie uruchomić system ze sklonowanego dysku przez adapter przez usb więc bootowanie z usb jest możliwe ale jak podmienię dysk w adapterze na hdd to nie działa i tak samo jak zainstaluję w laptopie ssd to również nie działa. Wygląda to tak :

ssd + adapter -> działa

hdd + adapter -> nie działa

ssd w kieszeni nie działa

hdd w kieszeni działa

po wszystkim sformatowałem ten nowy dysk ssd i zrobiłem nowy instalator na usb i pomyślałem że odpuszczę już sobie klonowanie a po prostu postawię nowy system na nowym dysku ale problem jest ten samo czarne tło i biały kursor w lewy górnym rogu z tą różnicą że po uruchomieniu pojawia się na ułamek sekundy znaczek win na ekranie po czym znika i nic się nie dzieje. Myślałem przez chwilę że może to za stary komp może już płyta główna nie obsłuży tego systemu ale przecież działa on na hdd(wolno bo wolno ale działa)  to dla czego miał by nie działać na ssd?

 

Proszę o pomoc i sugestie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 listopada 2020 przez miosm Nowicjusz (190 p.)
Hej, piszę bo może zaciekawi kogoś jak zakończyła się moja sprawa ze starym laptopem dziewczyny. Otóż stała się rzecz dla mnie zupełnie niezrozumiała ale w końcu udało się postawić nowy system. Dysponujące 3 komputerami zdecydowałem się przełożyć dysk do tego najlepszego i najnowszego bez względu na zmiany w bios system nie wstawał ale udało się odpalić recovery z USB, potem ten dysk na tym konkretnym laptopie działał bez problemu. Przełożyłem go do laptopa dziewczyny i znowu nic ( migający kursor w lewym rogu ekranu ) próba odpalenia recovery albo zrobienia nowej instalki z USB nie możliwa, nic nie pojawiam się na monitorze. Przełożyłem dysk do mojego starego laptopa mega gruz z procesorem pentium b960 i tam tam tak samo system nie bootował z dysku ale udało się odpalić instalator z USB i ponownie zainstalować system który po przełożeniu do laptopa dziewczyny działa jak marzenie, dołożyłem również kostkę ram-u z tego mojego gruz-a i jak na komp z i3 pierwszej generacji który de facto miał iść do kosza to jestem zachwycony rezultatami. 10 - letni lapek na którym możesz spokojnie odpalić film 1080p kilkanaście kart przeglądarki i klika plików w word i excel, namawiam każdego żeby się 2 razy zastanowił zanim taki komp "zutylizuje". Pozdrawiam :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,606 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 618 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...