• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odpalenie strony na VPS (NIE ZHOSTOWANIE)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
622 wizyt
pytanie zadane 21 października 2020 w PHP przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Witam

Chciałbym na VPS odpalić stronę, ale NIE chodzi mi o samo zhostowanie strony, ale tak żeby strona cały czas chodziła i była aktywna w przeglądarce.

Chciałbym zrobić taką appkę kalendarzową która wysyła mi również powiadomienia smsowe albo mailowe.

Chodzi tutaj o triggerowanie wg czasu, z grubsza mam taką wizję że strona cały czas chodzi i odświeża się co jakiś czas i sprawdza jakieś warunki.

Równie dobrze mógłbym mieć cały czas włączonego laptopa podłączonego do sieci i tam odpaloną stronę albo jakieś raspberry pi, aczkolwiek zastanawiam się czy nie idzie wykorzystać do tego VPSa z ubuntu. Chodzi też o to że mam tam tylko konsolę bez interfejsu graficznego.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 października 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Trochę nie rozumiem co chcesz zrobić i w jaki sposób. Odpalić stronę czyli chcesz, aby tak jakby uruchomić na VPSie przeglądarkę internetową, na której ta strona będzie zawsze otwarta? Jeśli tak, to nie wiem po co, to brzmi trochę bezsensownie. Jeśli potrzebujesz zrobić np. powiadomienia, to należy to zrobić tak, aby wysyłały się bez względu na działania na samej stronie, apka nie powinna potrzebować do tego przeglądarki. Różne rzeczy mogą się dziać na jakieś akcje wykonywane na stronie, mogą na jakiś kolejkach w tle albo mogą dziać na CRONie i uruchamiać się automatycznie co jakiś czas. Nie ma z tym problemu, aby wykonać akcję nie trzeba mieć otwartej strony, kwestia tylko określenia co i jak.

BTW na VPSie też możesz sobie zainstalować środowisko graficzne, choć raczej się tego nie robi na serwerach i podobnych.
1
komentarz 1 listopada 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie przejdzie. Stwórz własną komendę do artisana, tu jest to opisane - https://laravel.com/docs/8.x/artisan#writing-commands Można łatwo zrobić przyjmowanie parametrów, zapytanie użytkownika i inne. Jak masz coś, co może być uruchamiane i przez stronę i przez konsolę, to przygotuj uniwersalny mechanizm obsługi tego (klasy, funkcje, co tam potrzebujesz) i użyj wtedy tego zarówno w klasie komendy jak i w kontrolerze.
komentarz 1 listopada 2020 przez kordix Gaduła (3,910 p.)
edycja 1 listopada 2020 przez kordix

Dzięki, a wracając do pierwszej konepcji wiecie czemu taki prosty skrypt crona nie działa?

20 13 01 11 0 cp /var/www/test.txt /var/www/test2.txt

EDIT

A mam, 1 zamiast 01 i miałem inaczej czas ustawiony na serwerze

komentarz 1 listopada 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Teoretycznie powinno działać. Dodałeś to do crona jako odpowiedni użytkownik, ma uprawnienia do zapisu w katalogu /var/www? Poszukaj logów, może tam coś będzie.
komentarz 8 listopada 2020 przez kordix Gaduła (3,910 p.)
Już działa, ale mam jeszcze inne pytanie. Da się komende artisana odpalić nie będąc w danym katalogu? Teraz muszę zrobić tak: cd /sciezka/do/projektu, a następnie php artisan zrobcos a da się zrobic coś takiego? /sciezka/do/projekty php artisan zrobcos?
1
komentarz 8 listopada 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Dlaczego by nie, tam nie ma żadnych czarów - artisan to po prostu nazwa pliku jaki masz w katalogu projektu. Możesz więc robić np. php /sciezka/do/projektu/artisan komenda. Albo cd /sciezka/do/projektu && php artisan komenda też powinno działać.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w C i C++ przez Emil Panecki Bywalec (2,100 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 318 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 496 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2016 w PHP przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...