• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer gotowy czy komputer składany samemu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
673 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Pioterer Początkujący (280 p.)
Witam, mam problem z wyborem czy w tych czasach jakie teraz mamy, bardziej opłaca się zakupić podzespoły do komputera po czym je połączyć czy może jednak lepiej zakupić gotowca?

(chciałbym taki komputer od 2500zł do 3200zł)

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 października 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
wybrane 20 października 2020 przez Pioterer
 
Najlepsza
Zawsze lepiej złożyć. Jeśli nie masz wiedzy to poproś kogoś. Gotowce zazwyczaj drożej wychodzą i słyszałem o nich takie historie, że chyba nie warto ryzykować. No i kupując częścii samemu możesz pozwolić sobie na używkę np :D
komentarz 20 października 2020 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Do tego dochodzą jeszcze plomby przy gotowcach i brak mozliwosci wymiany części bez zerwania gwarancji.
komentarz 20 października 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Mój znajomy kupił kompa w sklepiej typu Media.. .jakiś specjalista nie podłączył chłodzenia procka przez co szybko komp padł... I nawet mu na gwarancję nie przyjeli, bo otworzył go, żeby zobaczyć co się stało
komentarz 20 października 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Jeżeli nie chcesz składać samemu to niektóre sklepy oferują usługę złożenia komputera z zamówionych części. Na stronie https://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe co miesiąc przedstawiają jakie zestawy opłaca się złożyć oraz dają kod promocyjny do sklepu morele.net na darmowe składanie.
1
komentarz 20 października 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Z tym składaniem też jest loteria, bo czasem jakaś mądra głowa nie zabezpieczy odpowiednio do transportu. Można też u sprawdzonego jutubera, ale oni zazwyczaj biorą % wartości zestawu lub ceny ze swojego sklepu.
1
komentarz 20 października 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Z tym zabezpieczaniem śmieszna sprawa.
Kiedyś zamówiłem dla kolegi komputer z morele. Nie chciało mi się z nim bawić, więc zamówiłem ze złożeniem.
Jak tylko go otrzymałem podłączyłem do prądu i uruchomiłem. I nagle usłyszałem warczenie i chrobotanie. Nigdy takich dźwięków nie słyszałem.
Otwieram obudowę a tam napchane foliowych poduszek powietrznych :D
Dopiero potem zobaczyłem że z komputerem przyszła instrukcja, żeby najpierw je wyjąć.
1
komentarz 21 października 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
A poduszeczki chociaż antystatyczne były xd?
komentarz 21 października 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Szczerze? Nie mam pojęcia.
0 głosów
odpowiedź 26 października 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/5zumffhja

Jeżeli chcesz taniej możesz zmienić kartą graficzną na tańszą MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X 4GB GDDR6

komentarz 27 października 2020 przez LongSong Nowicjusz (200 p.)
Wlasny! wylacznie jesli masz wiedze to tym bardziej - a jak nie to kazda czesc zapisz sobie konkret - spedz troche czasu nad opiniami/testami, a zlozenie juz mozesz zlecic jak sie boisz Procka zacisnac Radiatorem jakims Big ;). Wiadomo im bardziej do zadan special to tym wiedza potrzebna jest wieksza.

Chyba ze masz experta zaufanego, co Ci ogarnie temat to wtedy Fajrant... doplaccasz i czekasz - inaczej jak powyzej.
komentarz 27 października 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Montaż może zlecić w sklepie.
0 głosów
odpowiedź 27 października 2020 przez LongSong Nowicjusz (200 p.)
Wlasny! wylacznie jesli masz wiedze to tym bardziej - a jak nie to kazda czesc zapisz sobie konkret - spedz troche czasu nad opiniami/testami, a zlozenie juz mozesz zlecic jak sie boisz Procka zacisnac Radiatorem jakims Big ;). Wiadomo im bardziej do zadan special to tym wiedza potrzebna jest wieksza.

Chyba ze masz experta zaufanego, co Ci ogarnie temat to wtedy Fajrant... doplaccasz i czekasz - inaczej jak powyzej.
0 głosów
odpowiedź 27 października 2020 przez WojtaZio23 Użytkownik (660 p.)
Jeśli postanowiłbyś składać kompa samemu to polecam ci ten sklep: https://foxkomputer.pl/pl/c/Komputery-PC/9 Mają chyba najlepsze ceny, a jakość obsługi itp. nie odbiega wcale od takich sieciówek  jak x-kom albo morele. Wiem, że rekomendacja od randoma z internetu to żadna rekomendacja, ale ja serdecznie polecam, bo miesiąc temu złożyłem kompa w cenie około 3 000 zł z podzespołami od nich i jestem bardzo zadowolony.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,737 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez M1CHALEK Początkujący (250 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 2,359 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Sendziq Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez BT101 Stary wyjadacz (12,540 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...