• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

czy mogę dzielić konto na dwie osoby?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 19 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
Mam pytanie - czy jest możliwe podzielenie hostingu który wykupiłem wcześniej abym jego część "oddał" kumplowi do wykorzystania? - tak żeby miał oddzielne hasło, bazę danych itp Tak jak ja uczy się programowania i ani on ani ja nie wykorzystamy 2tb pamięci - choćbyśmy chcieli, jedyne co musiał by wtedy kupić to domenę ale to jakieś 8zł więc śmieszne pieniądze. Chciałem żeby potrenował sobie na filezilli, sprawdził jak się zarządza bazą danych itp mam na nazwa.pl jeśli to coś zmienia - ktoś coś takiego robił/ słyszał - szukałem u wujka google ale nie mogę znaleźć informacji :/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 października 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
Na home na pewno się da tak robić. I w sumie do filezilli możesz mu zrobić konto ftp do mariadb też. Zazwyczaj masz taką opcję.
komentarz 19 października 2020 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)
a wiesz jak albo pod jakim hasłem szukać? żebym nie musiał grzebać w FAQ i innych przez 2h...
komentarz 19 października 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)

FTP
Tu musisz sprawdzić sam czy dają dostęp DB

komentarz 19 października 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)

A do "nauki" polecam oczywiście XAPP hostujesz w.w usługi u siebie

komentarz 19 października 2020 przez napoludniestad.pl Użytkownik (960 p.)

@Mavannkas 

Jasne że znam xampp-a ale tu chodzi o to żeby wstawił sobie stronę internetową która będzie jego CV wizytówką - jak będzie hostował u siebie to nigdy nie znajdzie roboty jako tester XD

Chodzi mi czy mogę mu założyć pełne konto i podzielić swoje zasoby hostingowe na partycje - ale dobra popatrzę, jak coś to jeszcze zapytam się na wsparciu technicznym u nich czy to możliwe, na pewno ja jeszcze muszę znaleźć jak się hostinguje kolejne strony bo i ja chce swoją kolejna stronę wstawić, więc trochę nauki mnie czeka

Tak czy inaczej dzięki za informację !

1
komentarz 19 października 2020 przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)

Czytam sobie ich ofertę i 
 

 

Liczba kont FTP

Konta FTP umożliwiają wgrywanie stron WWW, oraz ułatwiają podział usługi hostingowej na wiele serwisów WWW, działających w oddzielnych domenach. Z uwagi na bezpieczeństwo, nie należy udostępniać kont FTP osobom trzecim, gdyż wszystkie skrypty na serwerze WWW dla wszystkich domen uruchamiane są na wspólnych uprawnieniach.

Więc wystarczy podpiąć konto ftp pod domenę i nie ma możliwości dania komuś dostepu. Chociaż no możesz mu podpiąć domenę do konta i dać do niego dostep na własną odpowiedzialność. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,516 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez seith Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2016 w PHP przez niezalogowany
+1 głos
4 odpowiedzi 1,683 wizyt
pytanie zadane 20 grudnia 2019 w HTML i CSS przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...