• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak udostępnić stronę z localhost??

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,146 wizyt
pytanie zadane 18 października 2020 w HTML i CSS przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)
Cześć
Jak zahostingować jakąś stronę z xampp? Stworzyłem sobie stronę i nie wiem jak ją udostępnić, np. koledze. Może być numerowe IP lub IP z dopiskiem jakiejś strony. Chodzi mi głównie o to, żeby było za darmo, ponieważ nie chcę nikomu innemu tego udostępniać i chciałbym to na zawsze.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 października 2020 przez Pooki Obywatel (1,500 p.)
Szczerze mówiąc to wydaje mi się, że nie jest to możliwe. Program Xampp pozwala stworzyć local hosta dzięki, któremu masz dostęp do strony "lokalnie" przez swój komputer. Alternatywą dla twojego rozwiązania będzie znalezienie jakiegoś bezpłatnego hostingu z darmową domeną wtedy twój kolega będzie miał do niej dostęp.
0 głosów
odpowiedź 18 października 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (288,330 p.)
Najprościej by było jakbyś miał publiczne stałe IP i otworzył port na swój komputer. Jeśli masz publiczne, ale nie stałe, to można się wspomóc DDNSem i będzie ok. Jak nie masz publicznego, to już w ten sposób nie zrobisz. Inną drogą można próbować narzędzi pokroju ngrok, ZeroTier albo próbować zwykłym VPNem coś zrobić.

No i trzeba pamiętać, że aby strona działała będzie musiał chodzić cały czas komputer, a w razie awarii prądu czy internetu wszystko przestaje działać. Niezbyt wygodne ani opłacane, ale jak masz akurat taką potrzebę i wiesz co robisz to można próbować.
komentarz 18 października 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Jeszcze jest jeden problem - nie wiem co to jest ten xamp, ale jeśli jakikolwiek program udostępnia serwerowy socket to ważne jest czy udostępnia do na dowolnym adresie (0.0.0.0) czy tylko na 127.0.0.1 (localhost). W tym drugim przypadku usługa będzie niedostępna nawet z sieci lokalnej. Można to sprawdzić netstat-em.
komentarz 19 października 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (288,330 p.)
Zerknij na stronę - paczka zawierająca m.in. serwer Apache: https://www.apachefriends.org/pl/index.html Myślę więc, że nawet jak domyślnie będzie chciał słuchać tylko na localhoście to powinno się to dać bez problemu zmienić na dowolny inny adres.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 936 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 828 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2019 w Grafika i multimedia przez colnet Nowicjusz (160 p.)

92,775 zapytań

141,703 odpowiedzi

320,560 komentarzy

62,109 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...