• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własny server DNS - parkowanie domen

Object Storage Arubacloud
0 głosów
205 wizyt
pytanie zadane 15 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
edycja 15 października 2020 przez Eliro

Cześć, jak mogliście zauważyć na przeróżnych hostingach stron internetowych, aby zaparkować domenę na jakimś hostingu, należy w ustawieniach domeny wpisać adresy serwerów DNS, które wyglądają w ten sposób

  • dns1.hosting.com
  • dns2.hosting.com

Mam serwer VPS, powiedzmy z IP 123.456.7.89

Istnieją dwa kontenery dockera. Jeden 123.456.7.89:8080, pod którą jest panel klienta oraz 123.456.7.89:8081, pod którą jest aplikacja. Aplikacja ta wyświetla zawartość na podstawie domeny

<?php

... //Połączenie z bazą danych

$sql = "SELECT * FROM domains WHERE domain=".$_SERVER['SERVER_NAME'];

...

?>

Chciałbym, aby użytkownik mógł zaparkować domenę i żeby ta domena wskazywała na 123.456.7.89:8081.

Do tej pory jeśli chciałem skierować domenę na VPS, robiłem to poprzez zmianę rekordu A. Jednak nie widzi mi się, żeby dla każdej domeny z osobna tworzyć plik konfiguracyjny nginxa z reverse proxy.

Czy dobrze rozumuję, że muszę w tym przypadku zainstalować sobie serwer DNS na swoim VPS? Chciałbym aby użytkownik wpisał sobie po prostu dns1.mojadomena.com, dns2.mojadomena.com i po tej akcji, jego domena powinna zostać skierowana na odpowiedni adres IP z odpowiednim portem.

Natrafiłem na takie coś, gdzie użyte jest bind9:

bind9 tutorial

Czy mam rozumieć, że swoją główną domenę mam skierować za pośrednictwem rekordu A, następnie utworzyć strefę DNS

$TTL 86400
$ORIGIN serwerweb.pl.
@ IN SOA ns1.serwerweb.pl. boss.serwerweb.pl. (
        2018040301 ;; serial
        10800      ;; refresh
        3600       ;; retry
        604800     ;; expire
        10800      ;; TTL
)
@               IN NS           ns1.serwerweb.pl.
@               IN NS           ns2.serwerweb.pl.
@               IN NS           ns3.serwerweb.pl.
 
@               IN A            XX.XX.XX.XX
ns1             IN A            XX.XX.XX.XX
ns2             IN A            193.70.13.218
ns3             IN A            195.80.237.194
 
;; poczta
@               IN MX 10        mail
mail            IN A            XX.XX.XX.XX
 
;; serwer www
www             IN A            XX.XX.XX.XX
 
ftp             IN CNAME        @

Gdzie w miejscu XX.XX.XX.XX wpiszę 123.456.7.89:8081 i potem każdy użytkownik który sobie wpisze:

  • ns1.mojadomena.com
  • ns2.mojadomena.com

To jego domena przekieruje się na 123.456.7.89:8081 już bez mojej dalszej konfiguracji?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 października 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Możesz skorzystać z rekordów SRV i ustawić przekierowanie subdomeny na konkretne porty na serwerach.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 5,276 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 551 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 14 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,454 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...