• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kalilinux - terminal nie ogarnia polecenia apt-get install open-vm-tools-desktop fuse

Object Storage Arubacloud
0 głosów
348 wizyt
pytanie zadane 14 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez MistrzAntoni Nowicjusz (160 p.)
Witam, mam problem z kalilinuxem zainstalowałem wersj.ę 3.3gb z tej strony: http://cdimage.kali.org/kali-weekly/. wszedłem w terminal i wpisuję apt-get install open-vm-tools-desktop fuse a trrminal wyrzuca mi:
E: Nie udało się otworzyć pliku blokady /var/lib/dpkg/lock-frontend - open (13: Brak dostępu)
E: Unable to acquire the dpkg frontend lock (/var/lib/dpkg/lock-frontend), are you root?

proszę o pomoc w rowiązani problemu
komentarz 14 października 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
A dajesz sudo (lub działasz z konta root)?
komentarz 14 października 2020 przez MistrzAntoni Nowicjusz (160 p.)
eeee a jak to sprawdzić?
komentarz 14 października 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Wydajesz polecenie:

sudo apt install open-vm-tools-desktop

Ewentualnie dostajesz się na konto root poleceniem:

sudo su

Podajesz hasło dla twojego konta i wydajesz to samo polecenie bez sudo na początku.

komentarz 14 października 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)

@MistrzAntoni,
 whoami

komentarz 14 października 2020 przez MistrzAntoni Nowicjusz (160 p.)

@Tpk, dzieki wilkie chyba działa, niech ci się w życiu dobrze dzieje

 

komentarz 14 października 2020 przez MistrzAntoni Nowicjusz (160 p.)

@Tpk,

mam jescze pytanie bo gdy daję iwconfig to mi wyskakują eth0 i lo i gdy chce dac 

airmon-ng start

i za start daje eth0 lub lo to mi nic nie wyswietla oprócz PHY   INTERFACE DRIVER CHIPSET a chyba powinien coś wyswetłać pod tymi hasłami(chce spróbować dostać własne hasło do wifi tak jak to pokaują tu https://haker.edu.pl/2016/02/20/jak-zlamac-haslo-wifi/) proszę pomocy 

komentarz 14 października 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Nw czy ma to jakiś związek ale z tego co wiem airmon-ng służy do analizy sieci Wi-Fi a eth0 wskazuje tak jakby było to połączenie kablowe (choć to tylko nazwa interface'u więc mogła zostać zmieniona). Do tego karta sieciowa musi obsługiwać tryb monitor.
komentarz 14 października 2020 przez MistrzAntoni Nowicjusz (160 p.)
ok dzieki

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 października 2020 przez MistrzAntoni Nowicjusz (160 p.)

mam jescze pytanie bo gdy daję iwconfig to mi wyskakują eth0 i lo i gdy chce dac 

airmon-ng start

i za start daje eth0 lub lo to mi nic nie wyswietla oprócz PHY   INTERFACE DRIVER CHIPSET a chyba powinien coś wyswetłać pod tymi hasłami(chce spróbować dostać własne hasło do wifi tak jak to pokaują tu https://haker.edu.pl/2016/02/20/jak-zlamac-haslo-wifi/) proszę pomocy 

 

0 głosów
odpowiedź 14 października 2020 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)

Witam. Po pierwsze , jak ja się uczyłem Linuxa z tych wszystkich faq - hellfilefaq, p0werfaq, Ult0r, słabik, czy c64 było w nich jasno opisane najpierw teoria i podstawy podstaw linucha., uprawnienia, protokoły, sieci itd .. potem można było by mówić o wiekszych rzeczach jak np jakieś nadużycia. W twoim przypadku , brakuje Ci podstaw praw linuxa, i sieci.

lo - loocback interface

eth0 - Ethernet interface

wlan0 - wireless interface  (w uproszczeniu.)

są to tylko umowne nazwy , bo łatwo tenazwy pozmieniać na cokolwiek.

Poczytaj o trybach pracy kart sieciowych - wiele się dowiesz i będziesz znał odpowiedzi na Twoje pytania, pozwoli Ci to uniknąć zadawania kolejnych prostych pytań. Wracając do Twojego problemu  : Zacznii od sprawdzenia czy masz widoczną kartę wifi w swoim kompie i , jak ona się nazywa.

airmon-ng start nazwaInterfejsu (ta widziana po podaniu  polecenia ifconfig -a

Potem zobacz jaką nazwę przyjął nowy interface

i dopiero zrobisz co tam będziesz chciał.

 

 

komentarz 14 października 2020 przez MistrzAntoni Nowicjusz (160 p.)
ok dzieki

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 641 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...