• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy ta książka do Javy jest w porządku i warta zakupu? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 11 października 2020 w Java przez zxcvbnm9 Początkujący (260 p.)
Witajcie.

Uczę się Javy,aktualnie Polski YT i czasem angielski.Niestety potrzebuję porządną książkę,a jej nie mam. Wypatrzyłem tą. Co o niej sądzicie? Warta zakupu? Bo chce się uczyć Javy też z książek,gdyż lubię czytać. Jest ankieta oraz komentarze też możecie dać,dzięki :)

https://helion.pl/ksiazki/java-kompendium-programisty-wydanie-x-herbert-schildt,javk10.htm#format/d

W tych pieniądzach,nie droższa.
Możliwe odpowiedzi:
Tak (3 głosów, 60%)
Nie (2 głosów, 40%)
Inna książka (0 głosów)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 października 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)

To aktualnie jest trudne pytanie. Generalnie jest tak ogromny kontent w Internecie darmowej i rzetelnej wiedzy, że takie książki tracą na wartości i sensie.
Z drugiej strony, też lubię "papier" i sam fakt książki, nawet zdecydowanie wole czytać papier niż ebook, jednak książki w IT które polecam do czytania to bardziej te które uderzają też o elementy miękkie : 
np. Mistrz Czystego Kodu, czy jakieś Wzorce Projektowe, tam gdzie jest więcej treści nad samym kodowaniem.
Natomiast podana przez Ciebie książka jest typowo KOBYŁĄ programistyczną, na takie książki zdecydowanie polecam WYDANIA ANGLO-JĘZYCZN

komentarz 12 października 2020 przez zxcvbnm9 Początkujący (260 p.)

Tak wiem że internet to kopalnia wiedzy,ale też trzeba wiedzieć jak szukać,co szukać itp.A tak to mam książkę,porządną bazę,nikt mi jej nie zabierze,zawsze można spojrzeć,a też na półeczce w pokoju ładnie świecić będzie laugh Co do anglo-języcznych książek czy wydań to na dzień dzisiejszy nie, z moim angielskim nie jestem w stanie jeszcze czytać na luzaku książki po angielsku.Tak więc Polskie mi zostaje.

Ta książka wydaje się w porządku,poleciłbyś ją czy nie? Bo w tych pieniądzach raczej ciężko coś lepszego raczej, tutaj jest Java 9 w tej książce czy się mylę?

1
komentarz 12 października 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Schildt jest dobry żeby poznać Jave. Ja poznasz solidne podstawy, to dobra jest Java w Akcji (Manning).
komentarz 12 października 2020 przez zxcvbnm9 Początkujący (260 p.)
No to ja wiem,chodzi o porządne podstawy.Później są inne książki porządne dla już zaawansowanych,dlatego myślę nad tą książką i chyba się na nia zdecyduje.
komentarz 15 października 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Wbrew pozorom nie ma wiele książek omawiających zaawansowane tematy. Java w Akcji i książka Blocha (Efektywne programowanie. Java) to kolejny etap, ale naprawdę nie ma już wielu zaawansowanych książek. Później to się idzie we frameworki webowe, GUI czy SDK Andka.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2016 w HTML i CSS przez Krzysztof Kubas Użytkownik (550 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 256 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 453 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...