• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zasilacz "podaje" napięcie ale nie ładuje laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
426 wizyt
pytanie zadane 10 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez grudzin Początkujący (320 p.)
Sprawa wygląda tak że uszkodziłem przewód od zasilacza. Zlutowałem i zaizolowałem, po zmierzeniu miernikiem pokazuje odpowiednie napięcie, ale gdy podłaczam zasilacz do laptopa nie ładuje (nie świecą się również żadne diody), na innym zasilaczu laptop działa, nie mam pojęcia o co może chodzić, z góry dzięki za pomoc.
komentarz 10 października 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
A nie pomieszałeś biegunów?
komentarz 10 października 2020 przez grudzin Początkujący (320 p.)
Nie
komentarz 10 października 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Niektóre zasilacze mają mikrokontrolery, które gadają z laptopem przed zaczęciem ładowania.
Jeszcze by upewnić się co do biegunów. Jak wsadzasz czerwoną sondę do wtyczki, a czarną przykładasz do zewnętrznej części, to masz wartość na plusie?
komentarz 10 października 2020 przez grudzin Początkujący (320 p.)
Biegunowość jest ok, a co do tego mikrokontrolera to możliwe że mógł się zepsuć przez zwarcie, czy da się jakoś wymienić ten mikrokontroler czy gra nie warta świeczki ?
komentarz 11 października 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Tego nie wiem, wiem tyle, że dell'e i pokrewne miały problem z detekcją zasilacza. O wymianie czegokolwiek w kostce nie słyszałem, wątpię by było opłacalne pod względem czasu. Oraz, te nowsze zasilacze są tak zbudowane, że nie da się otworzyć bez rozwalania ich...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 października 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Możliwe:

  • uszkodzony zasilacz
  • uszkodzona bateria
  • uszkodzony moduł ładowania

Sprawdź na innej baterii i ewentualnie na innym zasilaczu, jeśli masz taką możliwość.

komentarz 10 października 2020 przez grudzin Początkujący (320 p.)
Na innym zasilaczu działa, co do baterii to raczej nic się z nią nie stało, moduł ładowania w laptopie czy w zasilaczu, jeśli w zasilaczu to czy da się to naprawić ?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,372 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Alironpk Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 139 wizyt
pytanie zadane 21 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...