• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Formatowanie dysków i reinstalacja WIN10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
284 wizyt
pytanie zadane 9 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Witam,

ze względu na duży bałagan na moim laptopie, zwłaszcza w postaci pozostałości po wielu programach chciałbym sformatować dyski w laptopie.

Wiem, że w Internecie jest wiele poradników na ten temat, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłem i chciałbym się poradzić kogoś, jakie ewentualne problemy mogą wystąpić. Mam dysk SSD (C), na którym zainstalowany jest system i dodatkowo dysk HDD podzielony na 2 partycje, na których instalowałem niektóre programy. Czy mógłby ktoś wysłać pełny poradnik od A do Z jak zrobić to wszystko sprawnie i niczego nie zepsuć?

Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 października 2020 przez everstudybee Użytkownik (610 p.)

Hej,

Gdybyś napisał jaki stan dysków ma być po formatowaniu było by łatwiej pomóc. Teraz wiadomo jak jest, ale nie wiadomo jak ma być. Opisujesz, że ma masz wiele dysków. Zatem chcesz formatować C: ? A może także chcesz formatować dodatkowy dysk?

Przeczytaj ten poradnik od Microsoftu https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options

Masz tam między innymi opisane dwa przypadki krok po kroku:

  1. Resetowanie ustawień do stanu początkowego
  2. Ponowne instalowanie systemu Windows 10 za pomocą nośnika instalacyjnego

Myślę, że to powinno pomóc :)

komentarz 9 października 2020 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Chyba użyję 1 opcji. Czy zapewni to tak samo skuteczne sformatowanie dysków, jak w przypadku ręcznego formatowania poszczególnych partycji?
komentarz 11 października 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Pierwsza opcja przywróci Ci do stanu jakbyś odebrał laptopa ze sklepu. Jeżeli miałeś śmieci od producenta, to one się tam znajdą. Żmudny proces. Lepiej zrobić backup danych konto MS z kluczem, ewentualnie tokena do rejestracji, sformatować partycję systemową i postawić nową windę. Programy, które nie działają "portable" będziesz musiał zainstalować jeszcze raz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 174 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Hinzeq Użytkownik (860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 599 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez gryzon Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 111 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...