• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Backend Java, jak się za to wziąć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
290 wizyt
pytanie zadane 7 października 2020 w Java przez zxcvbnm9 Początkujący (260 p.)

Witajcie.

Uczę się od jakiegoś czasu Javy.Znam podstawy,ostatnio próbowałem troszkę Swinga oraz JavaFX,lecz dowiedziałem się że Java desktop jest totalnie martwa i nie warto się tego uczyć,więc chyba z tego zrezygnuje,ewentualnie Swinga,gdyż prościej i szybciej się tworzy niż FX,ale to rzadko w wolnej chwili. Jak dobrze każdy wie Java to głównie backend czy aplikacje web. Tak więc jak się za to zabrać? Wiem że jest Spring,jako najpopularniejsze narzędzie,ale na początek to zły pomysł będzie, mało kto mi poleci na początek. W szkole uczę się baz danych,także nie jest źle,więc pewne plusy co do tworzenia w Javie.

W skrócie co mi polecicie,wasze rady,jak ruszyć z backend/web aplikacje w Javie :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 października 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
Radze ruszyć z tworzeniem własnego małego projektu coś prostego, masz do tego YouTube tutoriale wszystko. Nie uważam żeby przy znajomości języka, od razu nie uczyć się BIBLIOTEKI nie narzędzia jakim jest np . Sparing.
Chociaż jeśli brakuje Ci znajomości javy, to dobrze by było przerobić takie rzeczy jak : |
- KOLEKCJE
- STREAM API
- DZIEDZICZENIE i Interferjsy
- programowanie z wykorzystaniem podstawowych operacji " mapowania, filtrowania danych, zbiorami kolekcji, sortowania, wyszukiwania etc"
komentarz 8 października 2020 przez zxcvbnm9 Początkujący (260 p.)
To co uczyć się teraz Springa? Jeśli tak to jak go wykorzystać w bardzo prostych projektach?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 666 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w Offtop przez Marcel Radek Użytkownik (840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2021 w Java przez zoladp Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 780 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...