• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Stawka za serwisowanie firmy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
106 wizyt
pytanie zadane 7 października 2020 w Offtop przez cozz Nowicjusz (160 p.)
Cześć mam takie nietypowe pytanie, bo dopiero zakładam własny serwis komputerowy, wcześniej pracowałem zawsze u kogoś i mam propozycję współpracy od lokalnej firmy, mianowicie polega ona na tym, żebym był takim dochodzącym informatykiem jak coś się stanie, w warunkach jest żebym przyszedł raz na dwa tygodnie zobaczyć czy wszystko ok, plus szacują, że przydam się jakoś raz w tygodniu do jakiejś usterki, pomocy, założenia maila itp. Generalnie mam być na telefon jak coś się stanie. W firmie jest jeden komputer jako serwer plus około 10 - 12 normalnych stanowisk. Jest to małe miasto około 30 tysięcy mieszkańców. I moje pytanie jest takie, nie mam pojęcia ile zaśpiewać za taką usługę. Koszt ma być stały miesięczny nie zależnie od tego czy przyjdę na usterkę raz czy 8, oprócz tego te dwa razy w miesiącu zajść i zobaczyć czy wszystko działa jak należy :P Może ktoś z własnego doświadczenia mógłby podwpoiedzieć na ile wycenić?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 października 2020 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
wybrane 7 października 2020 przez cozz
 
Najlepsza

Trudno powiedzieć, ale raczej dodałbym do umowy maksymalną liczbę godzin w miesiącu. Średnio na pełnym etacie masz 160 godzin/miesiąc. Jako serwis wyceniasz się na stały support za stawkę powiedzmy 6000 zł brutto, ale jesteś w stanie poświęcić nie więcej niż 20 godzin w miesiącu na wsparcie. W umowie powinno być:

Ustala się wynagrodzenie w wysokości 750 zł brutto, ale nie więcej niż 20 godzin w skali miesiąca.

Czyli w zasadzie jest to umowa na 1/8 etatu. Raczej bym się nie godził na coś takiego, że jesteś na telefon. Duża awaria może być usuwana przez tydzień. W tym czasie nie jesteś w stanie nic zaplanować, a czasem będziesz musiał odwoływać swoje plany. A Ty i tak za to weźmiesz np. 1000 zł. Zabezpiecz się, jak tylko się da. I nie wierz na słowo.

No ale jeśli Ty zakładasz swój serwis, to pewnie masz JDG. Dzięki temu możesz wystawiać im faktury za każdym miesiąc, uwzględniając ile przepracowałeś. Ale skoro chcą Cię wynagradzać na stałym poziomie, to ciekaw jestem, jak jest sformułowana umowa.

komentarz 8 października 2020 przez pvalue Dyskutant (8,720 p.)
Moim zdaniem powinieneś mieć stawkę za godzinne uśrednią np. 50 zł / brutto za h. I zatrudnienie na fakturę lub umowę zlecenie. Dlaczego tak ? ponieważ praca może być różna

od założenia maila do konfiguracji serwera. Niektóre firmy pobierają jeszcze abonament miesięczny, za to ze jesteś.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 28 października 2018 w Offtop przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 136 wizyt
pytanie zadane 17 października 2015 w Offtop przez slavek Nowicjusz (200 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...