• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python, podstawy i co dalej

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
540 wizyt
pytanie zadane 6 października 2020 w Python przez HGH Początkujący (430 p.)
Witam.

Mam taki problem, opanowałem podstawy pythona, petle, zmienne, klasy, funkcje, itd.

Mysle ze łatwo mi przychodzi pisanie tych prostych programów no ale to nic nie wnoszace programy.

Co robić dalej? czego się teraz uczyc? Lub wazniejsze pytanie, SKĄD? jakie projekty starać się realizować? jak dalej ruszyc z miejsca z nauka? Bo nieukrywam ze jest to dla mnie bardzo dołujące i czuje się bezsilny patrząc na jakies wielkie projekty, jednak czuje się znudzony patrząc na te podstawowe programy, gdzie znajde jakies materiały do nauki dla osób które ogarniaja już podstawy i chcą zacząć robić ciekawsze programy?
Wiem, że przydałby mi sie ChatBot na omegle i pomyślalem zbey sprobowac taki program napisac, jednak przeciez znajac te podstawy o ktorych wyzej mowa, nawet palcem nie moge kiwnac w kierunku chatbota. Gdzie np dla takiego projektu znalezc informacje? Jak zaczac? czego sie nauczyc? cokolwiek bo stoje teraz w martym punkcie i zle to na mnie wplywa.

Pozdrawiam
komentarz 6 października 2020 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)
W czym Twój problem jest inny, od setek o tej samej tematyce na tym forum?
1
komentarz 6 października 2020 przez HGH Początkujący (430 p.)
Jeśli pytasz o różnice, to ilu ludzi tyle problemów, dlatego problem każdego jest unikatowy.

Jeśli chodzi o podobieństwa miedzy innymi to jest to takie, że na żadne pytanie nie padła sensowna odpowiedź, a o chatbocie nigdzie nie widze słowa
komentarz 7 października 2020 przez Wiciorny Ekspert (275,590 p.)
ale twój nie jest unikatowy, bo pytasz o to co już powielone było n-razy.
niepadła sensowna odpowiedź bo takiej nie ma... skoro ty sam nie wiesz co chces zrobić.
Wymyśl projekt własny, rozbudowany i się nim zajmij od podstaw ot-co cała filozofia.
komentarz 7 października 2020 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)

@HGH, Nadal nie widzę unikatowości, podąłeś pomysł i od razu go zanegowałeś. 

https://wiki.installgentoo.com/images/5/5c/Programming-Projects-for-N00bz.jpg

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 października 2020 przez Wiciorny Ekspert (275,590 p.)

petle, zmienne, klasy, funkcje, itd.

Takie zagadnienia, to generalnie podstawy samego progrowania... niż bardziej języka. 
 Uczyć się programowania w Pythonie... to jest do zrobienia dalej, tworzenie własnych projektów, nikt tego za Ciebie nie wymyśli.
Zainteresuj się co chciałbyś tworzyć w Pythonie, co Cię interesuje czy uczenie maszynowe, alhotymika, tworzenie jakiś aplikacji, może coś związanego z "stronami internetowymi" chociaż do tego python mniej się sprawddzi, wtedy dobranie do odpowiedniego projektu FRAMEWORKA - w zależności co chces zrobić i stopniowa realizacja... 

Wiem, że przydałby mi sie ChatBot na omegle i pomyślalem zbey sprobowac taki program napisac, jednak przeciez znajac te podstawy o ktorych wyzej mowa

To znaczy, że jeszcze brakuje Ci "podstaw" poznania samego języka i tak naprawdę wiele pracy przed Tobą. Uczyć się powinieneś poprzez realizacje projektu... nie wiem jak uczyłeś się do tej pory, skoro "napisanie programu" nie jest dalszą nauką  

0 głosów
odpowiedź 7 października 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 7 października 2020 przez manjaro

Python jest bardzo wszechstronny i ma wiele zastosowań, między innymi:

• Tkinter - aplikacje okienkowe
  • Pygame - gry
  • Django - aplikacje webowe
  • Keras, TensorFlow, PyTorch - Deep Learning, Machine Learning, sztuczna inteligencja, sieci neuronowe
  • Beautiful Soup, Selenium, Request - Web Scraping, pisanie botów itp...
  • Numpy - zaawansowane operacje matematyczne na macierzach itp...
  • OpenCV - zaawansowane operacje na grafice i animacji
  • Matplotlib - zaawansowane wykresy matematyczne
  • Scipy, Seaborn, Pandas - analiza danych, statystyki, wykresy

Zastosowań i bibliotek Pythona jest o wiele więcej, ja tu tylko wymieniłem te które sam poznałem i coś się w nich orientuję. Ogólnie poszukaj sobie tych zagadnień na YT i zobacz co Ci podpasuje.

komentarz 7 października 2020 przez Igorek Mądrala (6,290 p.)
jeszcze można socket-y
komentarz 10 października 2020 przez HGH Początkujący (430 p.)

@manjaro, Jedyny sensowny komentarz, dzieki :) własnie biore się za podstawy selenium i pisanie mojego bota. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 728 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 2,545 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Python przez Vorfrande Początkujący (360 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 616 wizyt

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...