• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Mint - wyłączający się monitor podczas bootwania

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
366 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez John Doe Obywatel (1,720 p.)

Wersja: Mint 17.2 Rafaela.

Stworzyłem bootowalną płytę. Wydzieliłem 10gb przestrzeni dla Minta, aby działał obok Windowsa 8.1.

Gdy zaczynam bootwować płytę, monitor wyłącza się po ok. 10 sekundach. 

Udało mi się dostać do menu wyboru i wcisnąć „Start Linux Mint”. Wówczas komputer na chwilę freezuje, pojawia się biała/szara konsola i monitor się wyłącza (traci sygnał, jakby nie było podłączony do pc). 

Komputer nie reaguje, nawet po 10 minutach - pozostaje go zresetować.

Powótrzyłem tę czynność kilka razy, niestety - z tym samym skutkiem.

Ktoś wie w czym problem? Dlaczego nie mogę odpalić Minta? 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Sprawdzałeś sumy kontrolne obrazu po pobraniu? Może coś się źle pobrało. Próbowałeś uruchamiać inne dystrybucje?
komentarz 17 sierpnia 2015 przez John Doe Obywatel (1,720 p.)
edycja 17 sierpnia 2015 przez John Doe

Nie mam pojęcia jak sprawdzić sumy kontrolne obrazu, ale wydaje się być poprawnie pobrany.

Uruchamiałem już Ubuntu i śmigało, ale to była wirtualna maszyna.

Edit: Wrzuciłem tego Minta do virtualbox'a i na początku wyskoczył mi prawdopodobnie taki komunikat (nie zdążyłem zrobić screena): SMBus base address uninitialized - upgrade BIOS or use force_addr=0xaddr. Następnie lekki freez i system się odpalił.

http://s2.postimg.org/i1ktn6bex/Zrzut_ekranu_z_2015_08_17_18_07_24.png

Jednak dalej jest to wirtualna maszyna, której nie chcę :/

Jakieś pomysły? Wymagany update biosu? 

komentarz 17 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)

Ja do sprawdzania sum kontrolnych używam Hashtab http://www.programosy.pl/program,hashtab.html. Sprawdzasz jaką sumę kontrolną ma plik który pobrałeś i porównujesz z tą jaką powinien mieć (powinna być gdzieś na stronie z której pobrałeś obraz płyty). Prawdopodobnie ten komunikat nic nie szkodzi. Tu masz o nim http://askubuntu.com/questions/298290/smbus-bios-error-while-booting-ubuntu-in-virtualbox. Spróbuj wrzucić obraz płyty na pendrive i z niego uruchomić system http://linuxiarze.pl/instalacja_usb_windows1/.

komentarz 24 października 2016 przez matteo.web Użytkownik (700 p.)
Nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem, odkąd mam styczność z linuksem oraz wspomnianą dystrybucją. Albo jak kolega wcześniej wspomniał, może to być problem ze źle pobranym obrazem, czasem coś takiego się zdarza. Porównaj z tym co jest na oficjalnej stronie Mint'a, są tam podane poprawne sumy kontrolne w dziale dwonload.

Dochodzi jeszcze kwestia UEFI, wspomniałeś, że chcesz zainstalować obok Windows 8.1. Ostatnio instalowałem Linuksa na laptopie z UEFI i Windows 10. Najpierw chciałem postawić Mint obok Windows, ale instalator nie radził sobie z opcją "Zainstaluj obok Windows. Gdy wyskakiwał komunikat o GPT i chciałem przejść dalej, instalator zawieszał się. Pomogło dopiero gdy zrobiłem konwersję z gpt/uefi na mbr. Użytkownik nie miał nic przeciwko, żeby przejść całkowicie na Linux.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 81 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Adeha Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,285 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Piotr Sosnowski Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,013 wizyt
pytanie zadane 14 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...