• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekty wprowadzające do IT

Object Storage Arubacloud
0 głosów
219 wizyt
pytanie zadane 5 października 2020 w Offtop przez xFanti Obywatel (1,350 p.)
Hejka,

W moim mieście jest organizowany projekt unijny który pomaga osobą bezrobotnym wejść na rynek IT. Są organizowane 3 kursy Frontend developer, specjalista od marketingu internetowego oraz administrator sieci. Kurs trwa 3 miesiące i po tym zostajesz przydzielony do firmy na staż. Czy ktoś uczestniczył kiedyś w czymś podobnym i czy po takim stażu jest szansa na dluższa wspólprace z firmą.
3
komentarz 5 października 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
To są projekty na wydawanie unijnych pieniędzy, żeby ktoś mógł się trochę obłowić. Janusze biznesu z koneksjami w samorządach prtzytulają unijne dotacje.

Nie ma to żadnego związku z nawuką zawodu, jeżeli masz nadzieję że cokolwiek się nauczysz, to zapomnij.
1
komentarz 5 października 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Dokładnie, też chciałem o tym napisać. Głównie te kursy są do wyciągania kasy z UE a większość tych kursów to fikcja. Najczęściej firma ma jakieś wtyki w urzędzie pracy.
1
komentarz 5 października 2020 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)

@manjaro, @JakSky a coś na poparcie słów?

edycja 5 października 2020 przez manjaro
@tkz tak

na przykład moja mama, którą w wieku przedemerytalnym urząd pracy skierował na kurs komputerowy ;) Mama po kursie nadal nie umie posługiwać się myszką...

Inny przykład to w pracy mojej żony - szkoła specjalna gdzie uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mają specjalne kursy z programowania. W projekcie bierze udział 3 nauczycieli i każdy z nich ma swojego menadżera. Widziałeś kiedyś taką firmę prywatną gdzie na 3 pracowników przypada 3  kierowników? ;) Dodam jeszcze że te klasy specjalne liczą często po 5 osób albo nawet mniej.
komentarz 5 października 2020 przez tkz Nałogowiec (42,020 p.)
Liczyłem się z niekompetencją urzędu pracy, oraz osób pośrednich, ale jeżeli faktycznie tak to wygląda... No nic, czyli jedyny plus tego przedsięwzięcia, to staż.
Plusy są takie że na kursie dostanieesz darmowy obiad i pewnie jeszcze za ten kurs ci zapłacą ;) No i na koniec dostaniesz certyfiakt, możesz wpisać do CV ;) Ale nauczyć się nic nie nauczysz ;)
komentarz 5 października 2020 przez xFanti Obywatel (1,350 p.)
Zniechęcacie mnie bardzo do tego :D W trakcie kursu płacą ci za każdą godzine 9 zł na rękę, sumując 3 miesiace wychodzi to około 2700 zł oraz później wypłata za ten staż też jest głodowa. Nie mogę w trakcie kursu podjąć żadnej pracy.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 października 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wydaje mi sie, ze to mocno zalezy od Ciebie, czy i jak wypadniesz ;) ale zakladajac, ze pojdziesz na 3 miesiace, nie bedziesz uczyl sie sam w domu, tylko myslal, ze juz masz wszystko opanowane i jestes gotowy na wielki rynek IT, to mozesz sie mocno rozczarowac. Staz da Ci jakies doswiadczenie zawodowe, ale ile tez tam jestes nie napisales, chociaz wazniejsze jest to, ile z tego stazu wiedzy sie wyniesie. Rynek jest pelny od ludzi ze skonczonymi kursami etc., ale nie kazdy jest wartosciowy dla pracodawcy.
+1 głos
odpowiedź 5 października 2020 przez Ehlert Ekspert (213,150 p.)

W moim mieście też był realizowany program z pieniędzy unijnych. Wyglądało to tak że uczyłeś się sam z materiałów, które oni dostarczali, a potem egzamin. Wszystko oczywiście grubo przestarzałe.

Nie sugeruję, że szkolenia o których piszesz są takie same, ale warto zweryfikować ich zakres u osób, które mają wiedzę i doświadczenie. 

Pytasz czy można po tym znaleźć pracę... Na pewno podniesie to Twoją wartość przy zatrudnieniu w instytucji publicznej laugh Co z prywatnymi podmiotami? Bez weryfikacji tych szkoleń ciężko ocenić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 172 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2019 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (41,290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 139 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2019 w Offtop przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,762 zapytań

141,686 odpowiedzi

320,498 komentarzy

62,106 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...