• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual Studio Code - brak odpowiedniego podglądu tworzonej strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,062 wizyt
pytanie zadane 2 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Witam.

Zainstalowałem Visual Studio Code łącznie z przydatnymi wtyczkami/pluginami. Interesuje mnie podgląd pracy na żywo w celu tworzenia strony - z lewej strony pisany kod, a z prawej strony widoczny efekt na żywo.

Chodzi mi o taki efekt z tego krótkiego filmiku:

https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=hdg.live-html-previewer

Mam dwie przydatne wtyczki/pluginy przeznaczone do tego celu:

1. Live Server

2. Live HTML Previewer

Efekt z tego filmiku dotyczy wtyczki - Live HTML Previewer.

W EXPLORER mam załadowany folder z plikami tworzonej strony. Widnieje tam standardowo index.html, który mam odczytany. Gdy kliknę prawy przyciskiem myszki na index.html w Explorerze, to mam do wyboru:

* Open in browser

* Open with Live Server

Niestety te dwie opcje dają ten sam efekt, czyli uruchamia sie dodatkowa karta przeglądarki z podglądem strony. Nie odpowiada mi coś takiego. Wolałbym mieć podgląd na żywo - z lewej strony pisany kod, a z prawej strony widoczny efekt na żywo.

Próbowałem też w OPEN EDITORS, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu.

Co muszę zmienić, aby z lewej strony pisać kod, a z prawej strony mieć widoczny efekt na żywo?

Będę wdzięczny za pomoc.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 października 2020 przez niezalogowany

Witajsmiley!

Dostosuj okno Visual Studio Code z lewej strony ekranu a z prawej LiveServer (Możesz używać przeglądarki jakiej chcesz ale dwie najlepsze z Devtools to (firefox i chrome) ustawienia live servera wedle życzeń.

Dodatkowo pracując możesz na żywo zmieniać rozdzielczości ekranu i sprawdzać jak działa twój kod w różnych rozdzielczościach.! Nie jesteś przywiązany do jednego typu ekranu na stałe..! Powoli do przodu bez nerwów!cool

Wiem że najlepiej też sprawdzić jak radzili sobie inni użytkownicy z "Live HTML Previewer" i ta wtyczka nie wypada dobrze....a wręcz bardzo słabo....

https://marketplace.visualstudio.com/items?itemName=hdg.live-html-previewer&ssr=false#review-details

+1 głos
odpowiedź 2 października 2020 przez niezalogowany

A jeśli chciałbyś podkręcić LiveServer. Trzeba wejść w ustawienia VSC : auto save , włącz on delay , ustaw ilość milisekund proponuje 300-500 i masz w pełni działający Live Server praktycznie w czasie rzeczywistym....

Co nie zawsze jest wygodne i  praktyczne o czym się przekonasz czyniąc postępy wink

Niech moc będzie z Tobą ! Pozdrawiam Serdecznie i mam nadzieję że choć trochę pomogłem !cool

komentarz 3 października 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
OK, dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 102 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 813 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...