• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obsługa bloków kodu znacznych rozmiarów.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 2 października 2020 w Sprawy forum przez Oscar Nałogowiec (29,290 p.)
Napotkałem na pewien problem. Przykładowo, w poście:

https://forum.pasja-informatyki.pl/510262/aktualizowanie-danych-w-pliku

Jest blok ze sporą ilością kodu. Przeglądać go można w postaci zwiniętej - ale wtedy mam malutkie okienko, albo rozwiniętej - wtedy okienko rozciąga się na kilka ekranów. Jednocześnie kod w okienku zawiera kilka długich linii, których obejrzenie wymaga przewijania poziomego. W postaci rozwiniętej scrollbar poziomy znajduje się jedynie na dole tego wielkiego okienka i jest niedostępny podczas przeglądania  początkowych/środkowych części kodu. Jest chyba jedna metoda (w każdym razie nie znalazłem innej): trzeba przewinąć całe okno przeglądarki, tam przestawić poziomy scrollbar w potem wrócić przeglądarką do odpowiedniego fragmentu kodu, co jest trudne, co początki  linii uciekły w lewo.

Czy jest zaimplementowana jakaś metoda przesuwania pioziomego zawartości bloku kodu z użyciem klawiszy?

Ewentualnie czy można włączyć zawijanie tekstu w bloku kodu?

Może powiększać bloki kodu jedynie do wielkości okienka przeglądarki, przecież te bloki mają własne scrollbary, można nie używać scrollbarów okna przeglądarki?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 października 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
U mnie działają strzałki w prawo i lewo po wcześniejszym kliknięciu w bloczek, może to będzie jakieś ułatwienie. Zawijania tekstu nie mamy i nie jestem pewien czy tutaj byłoby jakoś łatwo do zrobienia i przede wszystkim w czytelnej formie. Był już pomysł aby np. zrobić opcję powiększania bloczka na całą szerokość i wysokość strony - coś w rodzaju podglądu full screen, ale na razie nikt się jakoś tym nie zajmował. To ostatnie chyba byłoby najwygodniejsze dla dużych bloków kodu. Z drugiej strony u nas raczej nie ma aż tak dużych kawałków, przeważnie są jednak mniejsze ze względu na ograniczenia wielkości posta, ale jakby było to może by się czasem przydało.
3
komentarz 2 października 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wg mnie dawanie takich długich bloków kodu to brak jakiegokolwiek szacunku dla innych osob które prosi się o pomoc. Pokazuje to, że w ogóle najczęściej nie zaczął ktoś nawet debugowac i wrzuca na zasadzie "mam gdzies błąd ale nie chce mi się szukać i zróbcie to za mnie...". Także ja byłbym nawet za ogranizeniem długości tylko do bloków, jakie faktycznie możesz szybko przejrzeć... niektórzy dają kp link do gh czy codepen i to jeszcze jest oki, ale takie mega listingi.

Na.przyklad nie raz widziałem długi kod html wymieszany z css i js gdzie pytanie dotyczy np tylko drobnej rzeczy css... szanujmy się wszyscy wzajemnie i ulatwiajmy sobie wspólną pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 300 wizyt
+3 głosów
4 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2018 w Sprawy forum przez plucins Stary wyjadacz (11,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 1 marca w Sprawy forum przez Panelinio Gaduła (3,290 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,453 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...