• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kupno polizingowy vs nowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
208 wizyt
pytanie zadane 1 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez Rozmymat Nowicjusz (120 p.)
Witajcie,

przymierzam się do kupna laptopa do zastosowań domowo-biurowych + od czasu do czasu niewymagające gry (retro, lol, cs). Budżet ok. 2500.

Po wstępnym rozejrzeniu się mam możliwość zakupu laptopa poleasingowego z firmy która daje 3 miesiące gwarancji (lokalna firma z dobrymi opiniami). Przykładowa specyfikacja:

I7-6500u

16gb ram

500gb ssd

Geforce 930M

Za to w sklepie mogę liczyć na nówkę:

I5 1035g1

8gb ram

256 GB ssd

geforce mx250

Mam obawy o jakość konsumenckich laptopów z sieciówek, jak myślicie, która opcja będzie lepsza?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 października 2020 przez ResCrove Obywatel (1,700 p.)
Wiele zależy od tego jak używany był laptop poleasingowy. Możliwe że był katowany podczas grania, a może tylko pracowano na nim w wordzie i excelu. To jest loteria. Mimo wszystko parametry ma przystępne jak na tą cenę, jeśli ma gwarancję 3 miesiące to myślę że warto zaryzykować kupno i przekonać się przez ten czas o stanie laptopa.
1
komentarz 14 października 2020 przez Oscar Nałogowiec (29,320 p.)
Bardziej od grania mogło mu zaszkodzić jedzenie i picie kawy podczas pracy (szczególnie podczas pracy w wordzie i excelu), skutkiem czego może być brudna, zacinająca się klawiatura.

Wszystko teraz zależy czy firma od poleasingowych komputerów coś z nim robiła (np. czyszczenie wnętrza, klawiatury no i dysku, ale to ostatnie to raczej interes poprzedniego użytkownika) czy tak po prostu tak jak dostali tak wystawili do sprzedaży.
0 głosów
odpowiedź 1 października 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
W tej cenie lepiej wybrać nowego. Jaki to model ten drugi?
0 głosów
odpowiedź 14 października 2020 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Sam kilka komputerów poleasingowych do domu. 2 stacjonarne i 2 laptopy i chwale sobie zakup. Za 2500zł możesz kupić sprzęt który np. 3 lata temu kosztował 5000zł. Jest jednak kilka rzeczy na które zwróciłbym uwagę przy kupnie sprzętu poleasingowego:

-karta graficzna- komputery poleasingowe znacznie częściej występują z kartami przeznaczonymi do pracy z programami graficznymi, a nie do gier. (zwłaszcza modele typowo biznesowe do pracy)

-do wyboru sprzętu użyj mojej porównywarki sprzętów poleasingowych, nowych i używanych . Zobaczysz czy faktycznie różnica w cenie jest wystarczająca, żeby kupić sprzęt poleasingowy zamiast nowego.

-przeczytaj dokładnie opis - często zdjęcia nie przedstawiają faktycznego produktu, bo jakiś sklep sprzedaje np. 20 takich samych komputerów po jakiejś firmie.

-zwracaj uwagę na klasę produktu i przeczytaj co ona oznacza - sam zawsze kupuję klasę A albo A- bo zwykle oznacza to wyłącznie ślady użytkowania.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 134 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 241 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Rnibsu Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt

92,674 zapytań

141,577 odpowiedzi

320,046 komentarzy

62,038 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...