• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Cel : przyspieszyć telefon

Object Storage Arubacloud
0 głosów
336 wizyt
pytanie zadane 1 października 2020 w Urządzenia mobilne przez colnet Nowicjusz (160 p.)
Chcę odchudzić lub zmienić system operacyjny na dwóch telefonach: Alcatel OneTouch  3 (3.5) i Samsung 5310. Po modyfikacji powinny pracować: rozmowy, nawigacja Mapfactor, Whatsapp - reszta mnie nie interesuje - priorytetem jest przyspieszenie tych telefonów i obsługa tego co napisalem. Jaki system polecacie ?
komentarz 2 października 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Zapytałbym na dedykowanym forum androida.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 października 2020 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Zmiana systemu nie wchodzi w grę, ponieważ jest to dość trudny proces i można uwalić sobie telefon. Najlepiej przywrócić telefony do ustawień fabrycznych i zainstalować tylko to potrzeba przy jednoczesnym wyłączeniu (odinstalowaniu) preinstalowanego oprogramowania.
komentarz 1 października 2020 przez colnet Nowicjusz (160 p.)
edycja 1 października 2020 przez colnet
Ja ten bieżący Android 4.4.2 mam trochę "uwalony" bo zainstalowałem Roota i zacząłem odinstalowywać programy - efekt jest taki że ten telefon chodzi wolniej jak z tymi byłymi programami. Chciałbym Cyanogenmod lub coś podobnego, ale się w tym nie bardzo orientuję.
komentarz 3 października 2020 przez niezalogowany
Żeby zainstalować Cyanogenmod'a musisz przede wszystkim sprawdzić czy wspiera on twoje urządzenia. W przeciwnym wypadku nie zainstalujesz go w ogóle, albo nie będzie coś działało. Druga sprawa musisz zmienić bootloader. Dla każdego urządzenia robi się to inaczej. Zmieniony i odblokowany bootloader pozwala zmienić system na inny. Przykładem takiego bootloadera jest między innymi TWRP. Instaluje się go wrzucając plik zip na kartę pamięci i wciskając jakąś tam kombinację klawiszy przy uruchamianiu smartfona. Kiedy będziesz miał już to zrobione to możesz zainstalować inny system.
0 głosów
odpowiedź 1 października 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Jeśli w telefonach jest mało wolnej pamięci (mniej niż półtora gigabajta) to dołożenie karty SD powinno je bardzo przyspieszyć - ja tak zrobiłem niedawno z huaweiem mamy i śmiga chyba lepiej niż jak był nowy. Warto też wtedy odinstalować kilka aplikacji i zainstalować od nowa ale na karcie SD, albo przenieść zdjęcia i filmy.

 

Co do systemu nie pomogę.
komentarz 2 października 2020 przez colnet Nowicjusz (160 p.)
edycja 2 października 2020 przez colnet
OK z tym systemem jakoś dam radę, jak przekroczę pierwszą trudność - jak zainstalować TWRP  ? To jest w formacie zip - a programy na Androida są z rozszerzeniem apk ? Gdy zipa rozpakuję to w ogóle już nie wiadomo o co chodzi.  A może podrzuć mi inną wersję(link) TWRP (o ile jest) - mój "doświadczalny"  telefon to: Alcatel OneTouch Pixi 3 (3.5).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 944 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 461 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez urogi7 Początkujący (340 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...