• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem ze stawianiem Linuxa obok Windows

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
349 wizyt
pytanie zadane 30 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez StaramSieJakMoge Początkujący (310 p.)
zamknięte 1 października 2020 przez StaramSieJakMoge
Cześć, dopiero niedawno zauważyłem super poradnik na kanale Pasja Informatyki odnośnie stawiania Linuxa obok Windows. Kupiłem pendrive 128 GB specjalnie w tym celu, zgodnie z poradnikiem używam programu Paragon. Problem w tym że kiedy chcę przygotować pendrive pod bootowanie tak jak na początku robi to Pan Mirosław 128 GB które jest dostępne na nośniku pamięci zmienia się w 32 GB a reszta jest jako "pamięć nieprzydzielona". Nie mogę rozszerzyć partycji która powstaje samoczynnie, a nieprzydzielona część może powstać tylko jako oddzielna partycja. Jest to problem ponieważ Backup nie mieści się na owych 32 GB. Z góry dziękuję za pomoc
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 30 września 2020 przez StaramSieJakMoge Początkujący (310 p.)

Proszę spojrzeć: Program sam zamienia ustawienia z NTSF na FAT32

komentarz 1 października 2020 przez StaramSieJakMoge Początkujący (310 p.)

@StaramSieJakMoge,Rozwiązaniem okazało się użycie innego programu, a konkretnie to EaseUSa. Zamykam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 września 2020 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)

If you formatted the drive in FAT 32 with Windows, the largest partition supported is 32 GB. You will need to format the drive in NTFS if you want to partition the drive larger than 32 GB. 

https://www.seagate.com/pl/pl/support/kb/the-drive-is-larger-than-32gb-but-the-operating-system-only-recognizes-32gb-182079en/

Musisz sformatować pendrive'a jako NTFS 

komentarz 30 września 2020 przez StaramSieJakMoge Początkujący (310 p.)
Problem tkwi z tym że program Paragon sam zmienia na takie ustawienia, a ja za każdym razem formatuję z powrotem na NTFS.
komentarz 30 września 2020 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)

Nie siedzę w tym ale to wygląda jak możliwość wyboru:

komentarz 30 września 2020 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Weź użyj jakiegoś normalnego narzędzia jak np. Etcher.

komentarz 30 września 2020 przez StaramSieJakMoge Początkujący (310 p.)

@Kuba Jakubowski, gdzie jest te ustawienie?

komentarz 30 września 2020 przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)
komentarz 30 września 2020 przez StaramSieJakMoge Początkujący (310 p.)

@Kuba Jakubowski, niestety ale dalej podczas kreatora nośników odzyskiwania zmienia samoczynnie format na FAT32 i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Nie mam pojęcia skąd ten problem bo na filmie nic podobnego się nie dzieje

0 głosów
odpowiedź 1 października 2020 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Sugeruje użycie programu rufus do utworzenia linux live usb.
komentarz 1 października 2020 przez StaramSieJakMoge Początkujący (310 p.)
Nie mam problemu z linuxem tylko z utworzeniem backup'a programem Paragon.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 501 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 732 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,358 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez blazej11 Nowicjusz (170 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...