• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jesteś wyznawcą "kunsztu programistycznego"?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 29 września 2020 w Offtop przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ostatnio zauważyłem że programiści są wyznawcami, a wręcz fanatykami kunsztu programistycznego. Co to znaczy? Nie uznają żadnego obejścia programowania w celu stworzenia projektu. Żadne narzędzia NoCode nie są akceptowane przez takie osoby, mimo że dostarczają taką samą wartość osobom które nie potrzebują jakiejś specjalnej personalizacji ani optymalizacji ale za niższą cenę. Bo po co ktoś miałby płacić 1k zł za coś co może sam zrobić w serwisie za 9$, szczególnie jeśli to jest prosta strona wizytówka. Albo ktoś chce stworzyć MVP swojego projektu za darmo, by przetestować czy pomysł działa, zamiast od razu wydać pieniądze na zespół programistów.

Co sądzicie o podejściu NoCode?  Uważacie że to sensowne rozwiązanie w niektórych przypadkach czy może lepiej zawsze iść drogą programistyczną?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 września 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

To całkiem zrozumiałe, że programiści mają takie podejście. Dlatego zawsze jest fajnie stanąć po drugiej stronie barykady, tzn po stronie biznesowej. Wtedy wiele praktyk, na które my narzekamy znajduje sensowne wytłumaczenie. cheeky

komentarz 29 września 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
To chyba zależy od otoczenia. Z własnego doświadczenia wiem, że nienapisany kod, to ten najlepszy kod. Co za tym idzie, nie tracimy funduszy na coś czego nie potrzeba. Również eliminujemy drogę ewentualnych błędów. Kwestia panowania nad ego.
1
komentarz 30 września 2020 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

@Ehlert, Dokładnie, zwykle ten fanatyzm dostrzegam u tych początkujących programistów. 

1
komentarz 30 września 2020 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Może wynika to z tego że początkujący sie tak podniecają pisaniem kodu, że chcą go klepać jak najwięcej
Szczególnie jak jest możliwość użycia do tego nowej biblioteki albo frameworka

W sumie zauważyłem też że wielu podnieca sie tym tylko na starcie podczas stawiania wszystkiego i pierwszych kroków
Później prawie zawsze i tak zamienia sie to w prace którą trzeba po prostu wykonać i tyle

Z czasem zmienia sie to w próbe unikania problemów z kodem
A wiadomo - mniej kodu, to mniej konieczności męczenia sie z nim
0 głosów
odpowiedź 29 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Ja to nazywam przerost formy nad treścią...  bardzo dużą role odgrywa też to co się teraz dzieje, szczególnie jeśli chodzi o "WLASNY BIZNES" albo firmy Polskie, gdzie rząd idzie w dupe strasznie ... nakładając coraz to większe koszty dla takich przedsiębiorstw przez co trzeba ucinać koszty wszędzie gdzie sie da, natomiast... oczywiście nie tykamy biznesów zagranicznych.

Ja mam takie zdanie: KAŻDA DROGA JEST DOBRA, która prowadzi do celu - tego założonego, jeśli na dany moment/ chwile/ prjekt/ wymagania BIZNESU/KLIENTA ETC  takie podejście jest lepsze, to dlaczego ma się "W IMIE ZASAD" nie korzystać ino bez sens, ale co ja tam wiem jako szaraczek programista ;D
komentarz 30 września 2020 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No właśnie, wszystko ma jakieś swoje zastosowanie. Ja teraz jak mam pomysły na swoje projekty to teraz zaczynam od MVP zrobionego w NoCode. Oszczędza masę czasu :D

Podobne pytania

–1 głos
7 odpowiedzi 415 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2015 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 348 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2019 w JavaScript przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...