• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 10, instalacja nowego dysku, klucz OEM

Cloud VPS
0 głosów
530 wizyt
pytanie zadane 27 września 2020 w Systemy operacyjne, programy przez jaqb Początkujący (430 p.)
Witam,

Mam problem odnośnie nowego dysku w laptopie. Sprawa wygląda tak: mam na laptopie system Windows 10 Home w wersji OEM, i w tym laptopie mam zamiar zmienić dysk na nowy (w grę wchodzi SSD). Pytanie moje brzmi czy przy instalacji klucz będzie aktywowany w momencie dostępu do internetu czy trzeba będzie po wcześniejszej dezaktywacji ze starego dysku wpisać go ręcznie i czy wogule przejdzie klucz oemowy. Płyta główna jest ta sama. Dodam tylko że chwilowo będzie również stary dysk w celu poprzerzucania starych plików.
1
komentarz 27 września 2020 przez j23 Mędrzec (195,240 p.)

czy wogule przejdzie klucz oemowy.

Przejdzie. Licencja nie jest przypisana do dysku, tylko do płyty głównej.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 września 2020 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Podczas instalacji systemu kliknij "nie mam klucza produktu". System powinien się automatycznie aktywować. Taka porada: jak chcesz dysk potem sprzedać to polecam ci go sformatować i (dodatkowo) nadpisać.Możesz dzięki temu uniknąć wycieku prywatnych lub co gorsze służbowych danych.
komentarz 27 września 2020 przez jaqb Początkujący (430 p.)
Dysku nie mam zamiaru sprzedawać. Idzie na klonowanie. Jeszcze takie małe pytanko. Bo system jest sklonowany, odpaliłem go na drugim sprzęcie lecz bez internetu. Czy jak włączę Internet to coś będzie nie tak z licencją jeśli pierwszy laptop włączony?
komentarz 27 września 2020 przez Scheduler Mądrala (6,950 p.)
Szczerze to nie wiem. Licencje przy Windows 10 to coś tak pomieszanego, że prócz podstaw kompletnie niczego nie jestem pewien. W teorii system powinien się dezaktywować, w praktyce może wydarzyć się wszystko.
komentarz 27 września 2020 przez jaqb Początkujący (430 p.)
Nie mogłem nic znaleźć na ten temat w internecie. Ale dzięki za pomoc. Być może sprawdzę to w VB i dam znać, ale wątpię że to zrobię.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 719 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 678 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)

93,469 zapytań

142,404 odpowiedzi

322,714 komentarzy

62,852 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Kursy INF.02 i INF.03
...