• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowoczesny C++ - pytanie o materiały

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
161 wizyt
pytanie zadane 27 września 2020 w C i C++ przez michh123 Bywalec (2,790 p.)

Witajcie!

Potrzebuję wrócić do C++, a ostatni raz pisałem w nim z 4 lata temu. Przerabiając różne nowsze tutoriale zorientowałem się, że bardzo wiele rzeczy się zmieniło (albo ja ich nie znałem wcześniej). Spotkałem się również z pojęciem "modern C++" i ostatecznie znalazłem kilka materiałów, z którymi chętnie bym się zapoznał. Jednym z nich jest ten dokument PDF. Dokument ten pochodzi z 2018 roku - czy kwestie w nim zawarte wciąż są aktualne?

Mam również pytanie o dokumentację. Zetknąłem się z kilkoma wersjami, z której najświeższą i najlepiej opisującą zagadnienia wydaje mi się ta od Microsoftu. Czy może ona być "oficjalną"?

Ostatnie pytanie - czy znacie może jakieś inne materiały opisujące "nowoczesne" kwestie OOP C++ oraz niuanse na rok 2020?

Z góry dziękuję Wam za pomoc!
Pozdrawiam.
 

1
komentarz 27 września 2020 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Nie jestem ekspertem ale zachęcam również do spojrzenia na PDFy goalkicker.com

są generalnie bardzo dobre (nie twierdzę, że zła jest dokumentacja Microsoftu czy coś innego).

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 września 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
wybrane 27 września 2020 przez michh123
 
Najlepsza
Modern C++ odnosi się do standardu C++11 i nowszych.
Pdf który znalazłeś wydaje się być slajdami/uzupełnieniem do wykładu z programowania w C++. Raczej długo nie przestanie być aktualny.

Ciekawe źródła wiedzy:
- https://en.cppreference.com/w/ - porządna dokumentacja języka, prawdopodobnie opisuje całą bibliotekę standardową, możesz zobaczyć jakie funkcjonalności zostały dodane w kolejnych standardach C++ oraz sprawdzić dla nich wsparcie kompilatorów
- https://github.com/isocpp/CppCoreGuidelines/blob/master/CppCoreGuidelines.md - wytyczne i dobre rady jak programować w C++
- https://www.youtube.com/channel/UCMlGfpWw-RUdWX_JbLCukXg - oficjalny kanał konferencji CppCon. Wiele prezentacji odnosi się do nowinek C++.
komentarz 27 września 2020 przez michh123 Bywalec (2,790 p.)
Super, właśnie o to mi chodziło, wielkie dzięki! ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2017 w C i C++ przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2018 w PHP przez michh123 Bywalec (2,790 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...