• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytm bankomatu w C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
790 wizyt
pytanie zadane 26 września 2020 w C i C++ przez Cincin Nowicjusz (240 p.)

Witam serdecznie!

Problem u mnie jest taki, że mam do opisania algorytm takiego jakby bankomatu. Polega ona na tym, że jak program się będzie pytał ile pieniędzy ma mi wypłacić, to po tym jak wpisze określoną kwotę ma mi ją rozłożyć na mniejsze nominały w taki sposób, żeby ich było jak najmniej. Przykładowo:

Podaję że chcę 77zł, to program wypisuje: Otrzymujesz następujące banknoty/monety: 50zł, 20zł, 5zł, 2zł

Podaję, że chce 488zł, to program wypisuje: Otrzymujesz następujące banknoty/monety: 2x200zł, 50zł, 2x20zł, 5zł, 2zł, 1zł

Mam nadzieję że w przeciągu 24h znajdzie się jakaś pozytywna odpowiedź na moje pytanie

Z góry dziękuje!!

komentarz 26 września 2020 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
W czym problem?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 26 września 2020 przez DawidK Nałogowiec (37,910 p.)
wybrane 27 września 2020 przez Cincin
 
Najlepsza

Prawdopodobnie jest to zadanie domowe dlatego poniżej jest tylko fragment rozwiązania, resztę bez problemu powinieneś uzupełnić.

komentarz 27 września 2020 przez Cincin Nowicjusz (240 p.)
Dzięki bardzo za odpowiedź, już rozumiem :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 603 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 68 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia w Algorytmy przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 607 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2022 w C i C++ przez polandonion Mądrala (7,040 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...