• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura rozszerzona z fizyki vs matura rozszerzona z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,383 wizyt
pytanie zadane 20 września 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)
Dobry wieczór

Mam pewien dylemat i proszę o radę. Jestem w klasie maturalnej. Lubię informatykę, fizykę dużo mniej, bo się czuję skrajnie niepewnie, po prostu nie umiem. Na informatyce jak się nauczę, to umiem i czuję się pewnie w rozwiązywaniu zadań. Logicznym jest to, że nie chcę zdawać z fizyki. Tylko czy matura z informatyki jest wystarczającym substytutem matury z fizyki? Który papierek jest lepszy? Chcę sobie oszczędzić stresu, bo mnie ta fizyka naprawdę męczy, ale boję się, że nigdzie mnie nie zechcą z maturą z matematyki, informatyki i angielskiego.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 września 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Wszystko zależy na jaką uczelnię idziesz. Zobacz jakie są progi i jak liczone są punkty. W każdym razie najważniejsza jest matma i na drugim miejscu np. infa jak idziesz na infę, ale wszystko zależy od uczelni.
+1 głos
odpowiedź 22 września 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
W tym roku zdawałem maturę z rozszerzonej informatyki i moim zdaniem jest ona dość trudna. Ja osobiście szczególnie nie przykładałem się do nauki, bo jakoś bardzo mi na niej nie zależało, ale jeżeli chcesz osiągnąć dobry wynik, to musisz nauczyć się sporo rzeczy.

Jeżeli chodzi o programowanie to do wyboru masz trzy języki: Python, C++, Java. Moim zdaniem najłatwiejszy jest Python, ze względu na spory zasób przydatnych funkcji. Warto jest znać podstawowe operacje na stringach / liczbach bo większość zadań się na tym opiera.

Do tego dochodzi znajomość Excela i Accessa. Zadania nie są szczególnie trudne, ale bez dobrej znajomości tych programów nic nie zrobisz. Na YT jest sporo filmów omawiających arkusze z poprzednich lat, więc zawsze coś można podpatrzeć.

Do tego dochodzi jeszcze teoretyczna część, która opiera się głównie na umiejętności logicznego myślenia. Głownie algorytmy i może ze dwa zadania o sieciach.

Matura z informatyki przydaje się tylko na kierunkach związanych właśnie z informatyką, więc największe znaczenie wybór uczelni / kierunku.
0 głosów
odpowiedź 20 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
to wszystko zależy tzn. sama matura jako papierek nic nie znaczy :D ... generalnie, no  w kwestii tego co na studia bo tak rozumiem to liczy się to co bierze i jak punktuje dana uczelnia na którą chcesz isc, zwykle przedmioty Informatyczne- tutaj albo fizyka albo matematyka, rzadko się zdarza, że informatyka jest brana pod uwagę za taką samą liczbe pkt. nawet na studia Informatyczne wlasnie
Tzn gdzie Cię mają zechcieć? Do pracy? :D nikt nie bedzie patrzył na mature... tym bardziej nikt nigdy w życiu nie zapytał mnie o % z matur nigdzie bo nikogo to nie obchodzi, ale rozumiem że masz na myśli progi na studia to tam zdecydowanie albo matma rozszerzone albo fizyka + język ang.
0 głosów
odpowiedź 21 września 2020 przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
Ale w czym problem? Idziesz dalej na studia, czy nie? Jeśli tak, no to powinnaś już mieć obrany jakiś kierunek i zdawaj to, co jest Ci potrzebne, a nie to, co lepiej wygląda. Bo i tak nikogo nie będzie obchodziło, że masz 90% z przedmiotu X, skoro potrzeba Ci iluś procent z przedmiotu Y.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 668 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 886 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...