• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik informatyk - egzamin zawodowy INF.02

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,206 wizyt
pytanie zadane 20 września 2020 w Egzaminy zawodowe przez Taachii Początkujący (330 p.)
Cześć. Za trochę ponad rok będę zdawał swoją pierwszą kwalifikację jaką jest INF.02 - systemy, sieci, etc. Pytanie do osób, które już pisały podobny egzamin - Czy ciężko go zdać (mowa głównie o części praktycznej)? Szczerze mówiąc nie czuję się zbyt dobrze ani w systemach operacyjnych, ani w sieciach (po prostu nie zbyt ogarniam te tematy + nauczyciele nie są zbyt dobrzy) i obawiam się, że mogę tej kwalifikacji po prostu nie zdać. O drugi egzamin, który będę pisał w 4 klasie - INF.03 wcale się nie martwię, bo to już jest HTML, CSS, JavaScript, czyli krótko mówiąc to co lubię i coś co ogarniam całkiem nieźle. Co się dzieje w wypadku, gdy nie zdam jednej z kwalifikacji, a drugą zdam? Oczywiście wiem, że można poprawiać, ale gdybym chciał tak ukończyć szkołę, to czy jest to jakaś ujma wychodzić z technikum bez zdanych wszystkich kwalifikacji? Wiem, że z zaliczoną tylko jedną kwalifikacją nie otrzymam tytułu technika, ale tu nawija się kolejne pytanie - Czy to jest serio takie ważne i czy w rzeczywistości ten tytuł na cokolwiek się zdaje? Tak czy siak po technikum zamierzam iść na studia informatyczne, więc co w moim wypadku się opłaca, a co nie?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 września 2020 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Jeżeli ukończysz technikum bez egzaminów zawodowych to twoje "wykształcenia" to "średnie". Jeżeli ukończysz technikum z dwoma na trzy egzaminy zawodowe to twoje wykształcenie jest nadal średnie, ale masz certyfikat z ukończenie konkretnych egzaminów. Dopiero zaliczenie wszystkich egzaminów, daje Ci tytuł technika.

Ja zdawałem E13 i E12. Ta twoja kwalifikacja to taki mix moich. Egzamin nie jest trudny, jeżeli cokolwiek robiłeś na zajęciach to go zdasz. Rozwiąż sobie kilka egzaminów praktycznych z E12 i E13.

Jak to wygląda w praktyce? Nigdy nie chwaliłem się certyfikatami z ukończenia egzaminów. W moim CV jest tylko informacja o uczeniu się w technikum, a nie o tym czy rzeczywiście jestem "technikiem". Z mojej praktyki wynika że nikt nie patrzy na takie certyfikaty. Pracodawcy raczej skupiają się na twoich projektach/portfolio. W pracy w twardym IT też wątpię by patrzyli na certyfikaty. Tu raczej sam fakt uczenia się technikum informatycznym może skłonić pracodawce na rozmowę. Wtedy zazwyczaj dostaniesz zadanie sprawdzające. Z postu wynika, że chcesz programować. W takiej sytuacji moja rada jest jedna. Własne projekty i portfolio.
komentarz 20 września 2020 przez Taachii Początkujący (330 p.)
Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości! Czyli tak na dobra sprawę nic złego się nie stanie jak wyjdę z technikum bez tytułu "technika"? Jeszcze jedno pytanie - ten certyfikat zdania pojedynczej kwalifikacji jest coś wart, czy raczej też się na to nie patrzy?
komentarz 21 września 2020 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Z praktycznego punktu widzenia to nie. Wątpię aby pracodawca się tym szczególnie przejął takim certyfikatem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 905 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2022 w Egzaminy zawodowe przez PATER70 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,127 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,076 wizyt

92,761 zapytań

141,685 odpowiedzi

320,485 komentarzy

62,105 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...