• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technik informatyk - egzamin zawodowy INF.02

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,901 wizyt
pytanie zadane 20 września 2020 w Egzaminy zawodowe przez Taachii Początkujący (330 p.)
Cześć. Za trochę ponad rok będę zdawał swoją pierwszą kwalifikację jaką jest INF.02 - systemy, sieci, etc. Pytanie do osób, które już pisały podobny egzamin - Czy ciężko go zdać (mowa głównie o części praktycznej)? Szczerze mówiąc nie czuję się zbyt dobrze ani w systemach operacyjnych, ani w sieciach (po prostu nie zbyt ogarniam te tematy + nauczyciele nie są zbyt dobrzy) i obawiam się, że mogę tej kwalifikacji po prostu nie zdać. O drugi egzamin, który będę pisał w 4 klasie - INF.03 wcale się nie martwię, bo to już jest HTML, CSS, JavaScript, czyli krótko mówiąc to co lubię i coś co ogarniam całkiem nieźle. Co się dzieje w wypadku, gdy nie zdam jednej z kwalifikacji, a drugą zdam? Oczywiście wiem, że można poprawiać, ale gdybym chciał tak ukończyć szkołę, to czy jest to jakaś ujma wychodzić z technikum bez zdanych wszystkich kwalifikacji? Wiem, że z zaliczoną tylko jedną kwalifikacją nie otrzymam tytułu technika, ale tu nawija się kolejne pytanie - Czy to jest serio takie ważne i czy w rzeczywistości ten tytuł na cokolwiek się zdaje? Tak czy siak po technikum zamierzam iść na studia informatyczne, więc co w moim wypadku się opłaca, a co nie?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 września 2020 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Jeżeli ukończysz technikum bez egzaminów zawodowych to twoje "wykształcenia" to "średnie". Jeżeli ukończysz technikum z dwoma na trzy egzaminy zawodowe to twoje wykształcenie jest nadal średnie, ale masz certyfikat z ukończenie konkretnych egzaminów. Dopiero zaliczenie wszystkich egzaminów, daje Ci tytuł technika.

Ja zdawałem E13 i E12. Ta twoja kwalifikacja to taki mix moich. Egzamin nie jest trudny, jeżeli cokolwiek robiłeś na zajęciach to go zdasz. Rozwiąż sobie kilka egzaminów praktycznych z E12 i E13.

Jak to wygląda w praktyce? Nigdy nie chwaliłem się certyfikatami z ukończenia egzaminów. W moim CV jest tylko informacja o uczeniu się w technikum, a nie o tym czy rzeczywiście jestem "technikiem". Z mojej praktyki wynika że nikt nie patrzy na takie certyfikaty. Pracodawcy raczej skupiają się na twoich projektach/portfolio. W pracy w twardym IT też wątpię by patrzyli na certyfikaty. Tu raczej sam fakt uczenia się technikum informatycznym może skłonić pracodawce na rozmowę. Wtedy zazwyczaj dostaniesz zadanie sprawdzające. Z postu wynika, że chcesz programować. W takiej sytuacji moja rada jest jedna. Własne projekty i portfolio.
komentarz 20 września 2020 przez Taachii Początkujący (330 p.)
Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości! Czyli tak na dobra sprawę nic złego się nie stanie jak wyjdę z technikum bez tytułu "technika"? Jeszcze jedno pytanie - ten certyfikat zdania pojedynczej kwalifikacji jest coś wart, czy raczej też się na to nie patrzy?
komentarz 21 września 2020 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
Z praktycznego punktu widzenia to nie. Wątpię aby pracodawca się tym szczególnie przejął takim certyfikatem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 805 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2022 w Egzaminy zawodowe przez PATER70 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,073 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,052 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...