• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Specyfikacja laptopa do prowadzenia webinaru

Object Storage Arubacloud
0 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 19 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kaerv Użytkownik (500 p.)

Witam.

Planuję zakupić sprzęt, który posłuży mi do prowadzenia webinarów. Interesuje mnie głównie kwestia laptopa.

Zakładam, że webinar takowy będzie wyglądał na zasadzie: Prezentacja w czymś typu Power Point i twarzyczka w rogu ekranu nagrywana zewnętrzną kamerką w min. 1080p. Dźwięk nagrywany będzie pewnie też przez zewnętrzny mikrofon, w miarę dobrej jakości.

A moje pytanie brzmi: Jaki powinien być laptop, który da radę ogarnąć coś takiego bez zacinania się. Chodzi mi o taką maksymalnie najniższą specyfikację, która sobie poradzi (ewentualnie delikatnie wyższą w razie jakby co).

Szukałem w Googlach, ale większość artykułów albo mówi o RTXach, albo nie podaje zbyt wielu szczegółów.
Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 września 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
wybrane 22 września 2020 przez Kaerv
 
Najlepsza
Nagrywanie ekranu nie jest jakoś szczególnie wymagającym zadaniem dla laptopa, ale jeżeli chcesz kupić sprzęt, który poradzi sobie ze wszystkim bez najmniejszego problemu to moim zdaniem warto zapłacić te 2-3 tys.

Lenovo Ideapad S145-15 (2200zł):
https://www.x-kom.pl/p/568522-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-s145-15-ryzen-3-8gb-480-win10.html

Acer Aspire 5 (2800zł):
https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-5-nx-hw4ep-008-6706145/

Huawei Matebook D15 (3000zł):
https://www.x-kom.pl/p/541793-notebook-laptop-15-6-huawei-matebook-d-15-r5-3500-8gb-480-win10-szary.html

Dodam jeszcze, że nie mam żadnej opinii o tych laptopach i opierałem się głównie na specyfikacji. Osobiście wybierałbym pomiędzy Acer / Huawei ze względu na znacznie lepszy procesor.
komentarz 22 września 2020 przez Kaerv Użytkownik (500 p.)
Dzięki, taka odpowiedź chyba mi wystarczy :D
1
komentarz 22 września 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Tak jeszcze dodam, że tanim i dobrym mikrofonem jest Fifine K669B, a za kamerkę może posłużyć nawet telefon:

https://youtu.be/AngFotSCEsA
0 głosów
odpowiedź 22 września 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
RTX raczej nie jest tutaj potrzebny. Jakim budżetem dysponujesz?
komentarz 22 września 2020 przez Kaerv Użytkownik (500 p.)
Budżet nie jest określony, dlatego pytam o jak najniższą granicę. Może ktoś testował coś takiego i wie, że na takich i takich podzespołach działało, a na innych się zacinało albo coś takiego.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 428 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2021 w Nasze projekty przez wodzek12 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez lilianna97 Początkujący (310 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 723 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...