• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podświetlana klawiatura

Object Storage Arubacloud
0 głosów
295 wizyt
pytanie zadane 18 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
Cześć

Chciałbym zadać krótkie pytanie dla osób doświadczonych programistów.

Jak bardzo ważna jest podświetlana klawiatura w przypadku laptopa, czy jest pomocna, czy raczej uważacie ją za "bajer"?

Czy nawet w warunkach nocnych, można sobie bez niej radzić?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 września 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Ja z kolei włączam podświetlenie klawiatury kiedy tylko się da i nawet drażni mnie brak jej podświetlenia, mimo że przecież i tak na nią nie patrzę. Jest to trochę dziwne, ale to chyba wynika z przyzwyczajenia.
0 głosów
odpowiedź 18 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
To bardzo wygodny bajer polecam z podświetleniem RGB.
komentarz 18 września 2020 przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
Dzięki za odpowiedź,

Mam dylemat między dwoma laptopami - oba mają bardzo podobne parametry, jednak ten z podświetlana klawiatura ma około 14 cali podczas gdy ten bez - 15.6

I zastanawiam się co lepsze
komentarz 18 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
jeśli masz zamiar intensywnie używać laptopa to najważniejszy element to dobra matryca, 15.6 będzie wygodniejsza do pracy niż 14 ( chyba, że będziesz używał dodatkowy ekran), w pewnym momencie odczujesz dodatkową wygodę z podświetlanej klawiatury, gdybym szukał nowego laptopa to te 2 parametry to podstawa
komentarz 19 września 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,690 p.)

@thepstr, zdecydowanie kieruj się matrycą jak kolega senpai napisał. Ja sam od lat mam podświetlenie klawiatury jak sobie przypomne to włączę, ale matryca to klucz w końcu to tak jakby zastanawiać się nie co co lepsze, mieć 2 pary nóg i kupić tenisówki, czy jedną noge ale kupić adidasy :D 

0 głosów
odpowiedź 18 września 2020 przez niezalogowany
Według mnie to bajer. Najważniejsze jest dobrze oświetlone pomieszczenie i biurko. Podczas pisania i tak nie patrzę na klawiaturę, więc nie muszę mieć jej podświetlonej. Po ciemku raczej nie jest zdrowe siedzieć przed komputerem.
komentarz 18 września 2020 przez thepstr Nowicjusz (220 p.)
Też tak myślę,

Jednak od października będę mieszkał w akademiku i nie wiem czy włączana lampka nie będzie denerwować współlokatora :/

Zwłaszcza jak pokój będzie mały
komentarz 18 września 2020 przez niezalogowany
Mnie osobiście podświetlenie klawiatury po ciemku drażni. Jeśli piszesz bez patrzenia to nie będzie miało dla ciebie znaczenia. A jeśli lokatorowi będzie przeszkadzała lampka to i będzie przeszkadzała klawiatura.
komentarz 18 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
niekoniecznie dobre klawiatury mają kilka stopni podświetlenia i można je po prostu wyłączyć, podświetlenie może przeszkadzać jeśli jest w jakimś dzikim kolorze np czerwonym
komentarz 18 września 2020 przez niezalogowany
Raczej nie widziałem klawiatury, która nie miałaby możliwości wyłączenia podświetlenia. Ale w takim razie na co komu taka klawiatura skoro i tak ciągle podświetlenie jest wyłączone?
0 głosów
odpowiedź 19 września 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)

Dla mnie jest ona bardzo przydatna.  Sam czasem pozwolę zerknąć sobie na klawiaturę by znaleźć jakiś przycisk.

 Czy nawet w warunkach nocnych, można sobie bez niej radzić?

Można, ale to już kwestia twojej pamięci mięśniowej.  W wielu laptopach można oświetlenie klawiatury ręcznie wyłączyć albo przyciemnić.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 433 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 666 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 194 wizyt

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,520 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...