• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problemy z php i Apache pod Win7/Win10

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
357 wizyt
pytanie zadane 18 września 2020 w PHP przez itcloud Gaduła (3,380 p.)

Walczę od kilku miesięcy z problemem, aby podbić np. wersję php, apache. Obecnie trio Apache, Mysql, PHP mi działa i jest git w wersjach:

- apache 2.0.4
- php 5.3.4
- mysql 5

Nie jestem w stanie podbić php do wersji chociażby 5.3.6, bo jak uruchamiam na nowo apache to już jest od razu błąd. W logach Apache o dziwo nie ma żadnych danych do analizy.
Próbowałem odpowiednich wpisów w httpd.conf, z .dll do \Windows (ssleay32.dll, libeay32.dll).

np.

LoadModule php5_module "C:/WWW/Php/php5apache2.dll"
#LoadModule php5_module "C:/WWW/Php/php5apache2_4.dll"
AddType application/x-httpd-php .php
PHPIniDir 'C:/WWW/Php'

w wyższej wersji php oczywiście zmieniałem na php5apache2_x.dll bo samego php5apache2.dll już nie było w ogóle w paczce z php.

Niestety to nic nie daje. Zauważyłem, że te paczki z php od wersji 5.3.6 mają w opisie VC9 i już nie ma powrotów w wyższych wersjach do VC9.

Muszę zmienić wersję php (apache próbowałem i bez skutku, ostatni na 2.4.1), bo mi nie działa CURL. Tzn. działa w tych niższych wersjach php i mam wersję 7.20:

cURL support enabled
cURL Information 7.20.0
Age 3

Próbowałem podmieniać same dll od curl z wyższych wersji php ale to nie działa, mimo że w extension mam wskazanie na ten sam plik (podmieniony), po prostu w ogóle nie widać spod phpinfo() curl-a. Zapytacie, po co mi nowy Curl? Bo na serwerze hostingowym jest nowszy (tylko że tam jest jakiś linux) i działa parsowanie pewnej strony, a jak robię to lokalnie na windows to w wersji 7.20.0 nie działa.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
wybrane 18 września 2020 przez itcloud
 
Najlepsza

Hej skorzystaj z wamp tam masz do wyboru kilka wersja php ,32/64

 Wampserver 3.2.0 64 bit x64 – Apache 2.4.41 – PHP 5.6.40, 7.3.12, 7.4.0 – MariaDB 10.4.10|10.3.20 – PhpMyAdmin 4.9.2 – Adminer 4.7.5 – PhpSysInfo 3.3.1. En option : PHP 7.0.33/7.1.33/7.2.25 – MySQL 5.7.28|8.0.18

https://www.wampserver.com/en/

 albo xampp https://www.apachefriends.org/index.html

 

komentarz 18 września 2020 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
ale nie bedzie problemu z przeniesieniem teraz tego mysqla/phpmyadmina pod to nowe srodowisko? Obecnie wszystko mam w c:\WWW  - tam jest Apache, Mysql i PHP i wszystko ładnie śmiga, tyle że nie działają już upgrade-y :(
1
komentarz 18 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
możesz zostawić mysql działający jeśli nie chcesz przenieść na xampp/wamp możesz nie używać mysql dostarczonego w tych paczkach tylko apache/ php , katalog www/public nie ma znaczenia, konfigurujesz sobie hosty w apache w vhost.conf - projekty mogą być na dowolnym dysku, zawsze są drobne problemy ja mam 2 xamppy  i wamp bo nie chciałem przenosić wszystkiego możesz mieć kilka serverów mysql i uruchamiać  ten który jest potrzebny
komentarz 18 września 2020 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
edycja 18 września 2020 przez itcloud
dobra, poradziłem sobie, odpalilem samego apache i php na xampp, zmienilem port dla mysql tego drugiego, ew jakos przekieruje xamppa na swojego myslq na porcie 3306 ktory dzialal do tej pory.
komentarz 18 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)

nic nie trzeba wypełniać wszystko działa dobrze , wystarczy czytać ze zrozumieniem treść strony do wampa aby korzystać ze wszystkich wersji php trzeba pobrać z microsftu kilka paczek

w jakim celu jednocześnie uruchamiać 2 apache ? przycisk start zmieni się na stop jeśli usługa/program będzie już działać

na tym "kwestionariuszu są 2 linki" you can download it directly. i do msoftu pobranie paczek 

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679

xampp i wamp działają perfekcyjnie tylko trzeba dać im szanse

komentarz 18 września 2020 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
mam na porcie 80 starego apache i na 8080 tego od xamppa, to co mi nie dziala na starym testuje na xampie.
komentarz 18 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
a jaki konflikt pokazuje xampp ?
komentarz 18 września 2020 przez itcloud Gaduła (3,380 p.)
juz jest ok, wczesniej polegalem na wyedytowanym httpd.conf ale musialem z poziomu konsoli zminiec port na 8080 dla tego nowego, xamppowego apacha. Jest ok.

Z mysql zobacze jak to bedzie, bo mam swojego w c:\www\mysql  wiec tymczasowo dla mysql w xampp zmienilem port na 3307.
komentarz 18 września 2020 przez senpai desu Mądrala (5,720 p.)
nie ma potrzeby uruchamiać mysql na xampp stary może dzialać bez problemu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 656 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,516 wizyt
pytanie zadane 11 września 2015 w Offtop przez Eneni Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2021 w Systemy operacyjne, programy przez kolmipilot Obywatel (1,570 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...